SİYASET NEYDİ?

Bu makale 2402 kere okunmuş.28 Aralık 2015, Pazartesi - 23:13
ozlemtahtaci @ hotmail.com

Siyasetin önemli isimlerinden bir abim der ki, “ SİYASET, ASLANIN KEDİYE YEM OLDUĞU YERDİR.”

Her doğrunun her yerde söylenmediği, doğru söyleyenin köyünden kovulduğu er meydanı mı? Gerçek dostluklar yaşanır mı ,yoksa dostluklar siyasi kariyerin bittiği yere kadar mıdır.?

Yaptığı hizmetler, ettiği masraflar göz ardı edilerek çok göze battı, adından çok söz ettirdi diye  ayak kaydırmaca, pim çekmece yeri mi? En menfaatsizim deyipte sonradan en ufak işi olmadı diye davasından, partisinden vazgeçenlerin yeri mi?

Amaaaan hiçbir beklentisi yokmuş gibi görünüpte bana dokunmayan yılan bin yaşasın siyasetin adı süksesi, çevresi yeter diyenlerin çay bahçesi mi?

Son günlerde Türkiye’dede, Tuzla’da da siyasetin tanımıyla da,vicdanla da örtüşmeyen örneklerini özellikle muhalefet cephesinden çok görür olduk. Siyaset sosyalleşme aracı iken aynı parti içinde asosyal davranışlara şahit olduk.

CEMİL EKŞİ’NİN HALK PARTİSİ NE ZAMANDAN BERİ TUZLA’DA CUMHURİYET HALK PARTİSİ OLDU Kİ?

Dava ruhu olan, davası için mücadele edenlere lafım OLMASA DA,kendisiyle tezat olan CHP genel başkanının partisine mensup olmakta zor iş olsa gerek.

NE oldu ki, zamanında iki dönem partinden Orhanlı Belediye Başkanlığı yapmış, hizmet etmiş SN: EKŞİ HEDEF GÖSTERİLİP, ELEŞTİRİ YAĞMURUNA TUTULDU. GERÇEKTEN HAKSIZMIYDI, YAZIK MIYDI?

Partinin önemli insanı olan mitinglerinde övdüğünüz peşinde oy istediğiniz, güvendiğiniz Tuzla’da CHP’nin oy oranlarını bir daha rüyanızda bile göremeyeceğiniz kadar yükseltmiş Cemil Ekşi, bunu sosyal medyada dile getirdi diye cız mı oldu. YAZIK Kİ NE YAZIK…

‘YİĞİDİ ÖLDÜR, AMA HAKKINI VER,CHP…

CHP Genel Başkan SN: KILIÇDAROĞLU; her seçim mitinginde iktidarı hedef göstererek  “BENİM için YANDAŞ YOK, VATANDAŞ VAR, BASKICI YÖNETİMDEN KURTULUN” diyerek bas bas bağırmadın mı?

BÜYÜK LOKMA YE, BÜYÜK SÖZ SÖYLEME…

Parti içinde düzeni, eşitliği, adaleti sağlayamayan sen ülke yönetmeyi çocuk oyuncağı mı sandın. Partinin İstanbul İl Başkanlığı seçimi öncesi ilçe başkanlarını, delegelerini hiçe sayarak Genel Başkan Yardımcıların tarafından  şahıs için BASKI yapılmasına, Türkçede “ YANDAŞLIK” diyoruz.Yanımda yandaş olamaz deyip, kendini sosyal demokrat ilan eden SN:KILIÇDAROĞLU NERDESİN

Siyaset eşittir yalan mı oldu? Söylenenler, vaadleri uygulamaya gelince davranış değişikliği göstermesi miydi, SİYASET?

Kendini sosyal demokrat ilan eden Kılıçdaroğlu ve partisine mensup yöneticiler ve bireyler,  ölümden kaçarak Türkiye’ye sığınmış insanlara (Suriye’ye) yardım etmeyi vatana ihanet olarak yorumladınız. Türkiye kimlerle sorun yaşıyorsa, düşmanlık görüyorsa onlarla dost olmayı ilke edindiniz.( koş CHP koş Rusya’ya koş)

BUNUN ADI; TAM BİR İHANET HATTA BEN BUNA VATAN HAİNLİĞİ DİYORUM, SİZ NE DERSENİZ DEYİN.

Eleştiri olur, olmaması problem olur. Fakat farklı ülkelere gidip Türkiye’yi kötülemek, eleştirmek, eleştiri değil Türkiye’nin gücünü, adını, iradesini zedelemek olur, ihanetin alası olur.

İktidar muhalefet arasında da, aynı partinin insanları arasında da hırs, azim eleştiri olması gerekir. Olsun ki, yeni fikirler doğsun. Eleştiri oldu diye, kimsenin ne pimi çekilsin ne ayağı koparılsın.

Dert siyasette makam, koltuk sevdası ise sıranı beklersin. Onunda saygı ve adap çerçevesinde olması gerekmez mi?  Mesela çalışkan bir belediye başkanın var; projeleri, hizmetleri devam eden bir başkanın var. İlla siyasette devam etmek mi istiyorsun. ÖYLE DAMDAN DÜŞER GİBİ DEĞİL. Sıranı, yerini, haddini bilirsin ki, kurunun yanında yaşta yanmasın. Hiç yoktan yere kendinden emin olmadan, kafa bulandırıp ötekileştirme ayrımcılık, eşitsizlikler yaşatmayacaksın. Sen başını alıp sessizliğe gömülenlerin sessiz çığlığı olmayı tercih edebilirsin ama bu işi yüreğiyle sevdasıyla yapanları davasından uzaklaştırmanın vebaliyle…

HER ŞEYİN BAŞI İLETİŞİM AMA SAĞLIKLI OLANINDAN…

BU YÜZDENDİR Kİ SİYASET=TOPLUM=İLETİŞİM SONUNDA DA DOĞRULUK olsun ki TADINA DOYULMASIN.

SAĞLICAKLA KALIN, SİYASETTEN DE UZAK KALMAYIN. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki