SEN SUÇLUSUN ŞADİ BAŞKAN!

Bu makale 3047 kere okunmuş.06 Aralık 2015, Pazar - 21:29
ozlemtahtaci @ hotmail.com

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı Tuzla’da geleceğe damga vuracak sosyal ve kültürel alana her yönde destek olan, dünyada eşi benzeri olmayan projelerinle Tuzla’da tarihi bir devir başlattığın için SEN SUÇLUSUN BAŞKAN…

Tuzlayı devir aldığından beri getirilen nokta ,yapılan hizmetler ortada…Yapılan hizmetleri, projeleri kimler görmemezlikten gelebilir.?

“DEVE KUŞU GİBİ KAFASINI KUMA GÖMENLER”

Neden görmek istemez… Ya kıskançtır ya fesattır ya da muhalefet gibi  menfaati uğruna neyi nasıl eleştirdiğini bilmeden  konuya vakıf olmadan sırf laf olsun diye görmek İSTEMEZ işte çünkü; İŞİNE GELMEZ, çünkü bizim başarıyı alkışlama, hazmetme gibi problemlerimiz var.O halde;

TUZLA’NIN BU SAATEN SONRA TEK PROBLEMİ HOŞGÖRÜSÜZLÜK OLUR…

Yakın zamanlarda Tuzla bunun örneğinisahil düzenlemesi ile ilgili projeyle yaşadı. Ben bile konuya vakıf olmadan sazan gibi atlamıştım. Çünkü denilen vay sahilimiz gidiyor, denizimizkapatılıyor. Sonra konuyu araştırıp birinci ağızdan dinledik ki,işin boyutu çok farklı imiş. Kulaktan duyma bilgilerle şişirme haberlerle değil, araştırın birinci ağızdan duyun kaldı ki; Tuzlanın belediye başkanı DR. ŞadiBeye ulaşmak inanın zor değil sormasını ve dinlemisinibildikten sonra( hatta başkana bir konuşmamızda  “ Size ulaşmak bazı yanınızdaki personele ulaşmaktan daha kolay ”diye bir sitemim bile olmuştur.) Ondan sonra sahilde imza mı toplarsın, protesto mu edersin, ne yaparsan yap…!Ama önce sormasını bil.

Kaldı ki sahil düzenleme projesi sağlık, doğa, eğlendinlen ve yaşam konseptine bağlı kalarak her bireyin kullanımına uygun doğa ile iç içe bir reaksiyon merkezi kurmayı hedeflerken projeye engel olmak Tuzla’yı gerçekten sevmeyenlerin işi olur. Ayrıcabu büyükşehir belediyesinin bu projesi sayesinde, değil İstanbul’un en iyisi beklideTürkiye’nin en önemli ilçesi olacak. Bu projeyi Tuzla’ya layık gören İstanbul büyükşehir belediye başkanı Kadir Topbaş Beyefendiye ve Tuzla belediye başkanı Dr.Şadi Yazıcı Beyefendiye teşekkür ederiz.

İnanmak istemiyoruz… Üsküdar’dan Tuzla’ya yerleştiğimde böyle bir ilçenin nikâh sarayı olmayışını çok büyük eksiklik olarak gördüm. Nikâh sarayı bile olmayan Tuzla’ya ihtişamlı nikâh sarayı yaptırdığın gibi yetmedi dev projeleriyle ulusal basında her yerde adından bahsedilmesine inanmak istemesekte ortada görünen sayılan bir ilçe haline getirdin.

BİR İŞİ BİLEN YAPAR.

AZ BİLEN AKIL VERİR.

BİLMEYEN ELEŞTİRİR.

YAPAMAYAN ÇAMUR ATAR.

Engellemek için imza toplamak yerine, güzel olanı destekleyip yapılanın karşısında duracağına yanında olsan belediye başkanının değerini bilip sahip çıksan TUZLA İstanbul’la yarışır hale gelir.

Meyve veren ağaç taşlanır eyvallah ama bunu bilinçsizce yapanların ne Türkiye’yi ne İstanbul’u ne Tuzla’yı gerçek anlamda sevdiklerini düşünmüyorum. Tuzla’yı yuvanız olarak benimsediğinizde tüm problemlerin ortadan kalkacağına inanıyorum.

Dua et! Sonunu otur ,seyret ve keyfini sür..

Bir tarafta mumlarla, telefonsuz,bilgisayarsız büyüyen bir kuşakdiğer bir tarafta teknolojiyle büyüyen kuşak işte bu ayrımı, bu iki ucu çok iyi bilmek gerekir. Her iki kuşağı yaşayanlardan olarak sadece anlayışa ve yapılan hizmetlere sahip çıkmaya ihtiyacımız var.

TUZLAYA KAZANDIRDINLARINLA;

-Kültür merkezlerinle

-Çocuk ve hanım kulüplerinle

-Sağlık hizmetlerinle(Tuzla devlet hastanesi ek binası, beş mahalleye açtığın 112 acil istasyonlarınla, Tuzla devlet hastanesine verdiğin araç ve ekip desteğin sayesinde evde bakımı haftanın yedi güne çıkarttığın için)

-Şelale park(Çoğu alanını kendim kullandığım için gönül rahatlığıyla söylüyorum ki. park muhteşem fakat  anlayamadığım bir eksikliği var. Ya reklamı konusunda ben ulaşım olarak düşünsem de oranın bu yaz daha çok ses getireceği kanısındayım. Bu arada restaurantın yemekleri şahane…)

-Tuzla belediyesinin beyaz masalarına(yürüyen beyaz masalarına)sadece bir dilekçe ile ihtiyaç yardımın yeterli olduğu Tuzlaya GÖNÜLELLERİ ÇARŞISINI kazandırdığınız için

-Yol ve cadde düzenlemelerinle 

-Spor (Tuzlaspor diye bir futbol takımının olduğunu yıllar önce yöneticiliğini yaptığı için Cengiz Bey sayesinde duymuştum. Maçlarına gittiğimde olmuştur fakat sonra sessizliğe bürünen  biten bir takım vardı.Şimdi Tuzla Belediyesinin tam desteği ve Tuzla belediye başkan yardımcısı takım başkanı Ahmet Çabuk  ve taraftar desteği ile tribünleri tıklım tıklım dolduran 3.ligde fırtınalar estirip 2.ligde olan başarılı bir  mavi beyaz takım var.)

Hele ki turistik olarak da çok faydalı olacağını düşündüğüm eşi benzeri olmayan dev projen marinayı Tuzla’ya kazandırdığın için SİZLER SUÇLUSUNUZ….

Bu proje Tuzlayı gösterim ve misyonsahibiyaptığı gibi kaç işsiz vatandaşımıza ekmek kapısı oldu biliyor musunuz? Tuzla iki kat değer kazandı. Esnaf ağlıyor diyenlere tokat gibi cevap verdin. Birde kalktın oraya ulaşımı sağlamak adına marina nostaljik tren yaptırdın.

ZAMANINDA NİKÂH SALONU OLMAYAN İLÇENİN ARTIKBİR MARİNASI VAR.

TAMAMLANAN PROJELERİNLE TUZLANIN ADINDAN YETERINCE SÖZ ETTİRDİN HELE Kİ DEVAM EDEN PROJELER BİTTİĞİDE SEÇİM VAADLERİ YERİNE GETİRİLDİĞİNDE TUZLA İSTANBULUN EN NADİDE BİR İLÇESİ OLARAK TARİHE DAMGGASINI VURACAK.

Ama yok bizler illede muhalefet gibi yeniliklere, hizmetlere açık değiliz destek olmayıp karşısında duracağız(SON SEÇİMDEM DERSİNİ ALMAMIŞ Ki RUSYAYI HAKLI GÖSTERİP TÜRKİYE’Yİ SUÇLADIĞI GİBİ) deseniz de engelde olmaya çalışsanızda, sizlere inat

 İŞLEYEN DEMİR HER ZAMAN IŞILDAYACAK.

Buna karşılık her an kavga çıkarmaya, ortalık karıştırmaya hazır ve nazır bulunanlar ak a inat karşılarında sosyal ve kültürel tedbirleriyle ve hizmetleriyle cevabını veren dev bir AK partive Tuzla belediye başkanı Dr. Şadi başkan var. Her çalışmanın bir mükâfatı olduğu gibi yapılan hizmetlerin projelerin mükâfatını teşekkürünüzü %51,3 lük oranlasizler ettiniz. Meyve veren ağacı taşlayanlar olduğu kadar değerini bilenlerin çoğunlukta olduğunu gösterdiniz. Ne dedik bu bir ekip işi. Ak partinin geneldebaşarısının altında teşkilatlarının imzasının olduğunu düşünenlerdenim. Ak partinin genelde de belediyecilikte de başarısının altında her anlamda ruhuyla  davasını sahiplenen insanlarla çalışması başarıyı getiriyor.( hala teşkilat mensuplarının bu işi ücret karşılığı yaptığını düşünüp yanılanlar olsa da)ücret olsa bu başarının böyle olmayacağını bile bile..

Bubüyük başarının şampiyonu belli…

Tuzla belediye başkanı Dr. ŞADİ Yazıcı Beyefendiyi ve  tümpersonelini AK parti Tuzla ilçe teşkilat başkanı SEBAHATTİN Demirci Beyefendiyi,ak parti tuzla kadın kolları başkanı DERYA Bacacı ve yöneticilerini Ak parti  Tuzla gençlik kolları başkanı Tarık Kuşçu Beyefendiyi ve yöneticileriniveee tabiki seçim zamanında evlerinde durmayıp bu işe ruhunu verip sevdayla yapan desteklerini esirgemeyen gönüllü arkadaşlarımızı can-ı gönülden tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki