İLLE DE EĞİTİM

Bu makale 2401 kere okunmuş.05 Şubat 2016, Cuma - 14:34
ozlemtahtaci @ hotmail.com

Teknoloji ilerliyor, hızına yetişebilmek için EĞİTİM ŞART..

Bu hıza yetişebilmek ve ayak uydurabilmek için eğitime küçük yaşlarda başlanılması gerektiğini düşünenlerdenim. Bunda biz kadınların  hatası fazla. Kız çocuklarının okuma sayısının giderek artması sevindirici ama hala yeterli seviyede değil. NEDEN Mİ?

Ya erken yaşta evlendiriliyoruz ya da eğitimin önemini sonra anlayıp okumaya çalışıyoruz bu da bir başarı. Mezun olup ülke ekonomisine katkı sağlayana kadar iş işten çoktaannn geçmiş olsa da.

Ekonomik yönden gelişmek için EĞİTİM ŞART!

Daha fazla kadın,daha fazla yaratıcılık, daha fazla yetenek, daha fazla iş gücü için her şey zamanında güzel.

Türkiye'nin eğitim konusunda da diğer gelişmeleri gösterdiği gibi gelişme kaydetmesi gerektiğini düşünüyorum. Eğitim için ne gerekiyorsa üretiyoruz ama istenilen seviyede değiliz. İki binli yıllarda bu ülkede imama var,öğretmene yok yazıp düşünecek öğretmenle imamı karşılaştırma gibi üstün yeteneğe sahip köşe yazarının bulunması bunun canlı örneği olsa gerek.Burda da tabi ne kadar eğitim alırsan al, bazı durumların baki kaldığı gerçeği ama yapacak bir şey yok, EĞİTİM ŞART.

Norveç petrol ihraç eden nüfus bakımından kalabalık olmayan toprağı olmayan  ama zengin eğitimde de gelişmiş bir ülke. O ülkede olmayanların hepsi fazlasıyla bizim ülkemizde var. Norveçte toprak yok. Türkiye'de bol galiba verimli kullanmasını bilmiyoruz. Her şey tarıma endeksli olan ülkemde tarımsal ürünlerimizin bile ithalinden fazlası soframıza gelmeden  çöpe gidiyor. Toprak bol iklim elverişli... PEKALA  NEDEN BİZ hala PETROL ÜRETEMİYORUZ. NEDEN DOĞALGAZ, MAZOT YOK. Türkiye'de rüzgar mı yok, güneş mi yok.? Türkiye iklim bakımından kendi kendini bakabilien yedi ülkeden biriyse benim güzel ülkemde neden bunlar yok, neden ithal ediyoruz.. Güneş bol rüzgar bol ama doğalgaz yok. Sonuç uçak düşmesinde değil dünya yansa biz değil onlar bizden korksun, tedirgin olsun. Almanya, İtalya yatırımını güneşe yapıyor biz neden yapmayalım? Neyimiz eksik güneş ısıtıyor, rüzgar pöfür pöfürken... Norveç petrolden elde ettiği gelirin büyük bölümünü elini değmeden eğitim için ayırdığını biliyor muydunuz? NEDEN BUNU YAPIYOR? Akıllı, genç, zeki nesil yetiştirmek hedefi olduğu için gelecek nesillere saklıyor. Bir ülkenin eğitime dev yatırım yapmasıyla nasıl zenginleştiğinin canlı göstergesidir, NORVEÇ.

YOK İŞTE BAŞKA TÜRKİYE YOK. BU DENLİ İKLİM BAKIMINDAN TOPRAK BAKIMINDAN ELVERİŞLİ DENİZİYLE BOĞAZIYLA ZENGİN BİR TÜRKİYE daha YOK! Bizde olan başka ülkelerde yok tek sorun kullanmasını değerlendirmesini bilmiyoruz.

Tutturmuşsunuz bir tecrübe, bir İngilizce Türkçeyi halletmiş gibi. Gayet tabi ögrenmesi güzel bir dil daha bunu hangi arada yapacak çalışırken de öğrenilir. Benim dilime onlar bu kadar önem veriyormu ki biz paralanıyoruz. Tecrübe yaşarken kazanılır. UMMADIK TAŞ BAŞ YARAR.FIRSAT VER. Benim eğitim görmüş gencime gördüğü eğitim alanında  fırsat ver.  Sen büyük bir firma olarak mühendisine lavoba temizleterek tecrübe kazandırmaya çalışırsan onu anca kendi beynin gibi köreltirsin en basiti bu. DEĞİŞ YURDUMUN GÜZEL İNSANI AÇ GÖZÜNÜ MİLLET EĞİTİM İÇİN DEV YATIRIM YAPARKEN SEN OKUYANA LAVOBA TEMİZLETMEYE çalışma. Ülkemin eğitimli insana ihtiyacı var.

Türkiyenin düşmanı dostundan daha çok. Terör, terörü besleyenler, Türkiye'nin ekonomisine dev katkısı olan insanların cinayetleri bunlar ortada. Bu cinayetleri ülkende işleyeni senin ülkenin vatandaşı olmana rağmen adamlar bize teslim etmedigi gibi serbest bırakıyor. Çünkü uyanık biliyor Türkiye'nin başına tekrar tehlike unsuru olarak geri döneceğini de ondan.Aynısı başlarına gelse bunu benim ülkem yapar mı yapmaz.İstese de yaptırmazlar bu da gerçek. İşte sebepleri yukarda yazılı. Adamlarda elverişli ortam yokken üretiyor, değerlendiriyor, satıyor, o arada hainlik lerinden taviz bile vermiyor. Bir de ülkemin sahip oldukları bizim kiymet bilmediklerimiz ellerinde olsa vay hallerine...

TÜRKİYEMİN Türkten başka dostu yok ortada bunun için

ÜLKENE DEVLETİNE İNSANINA (IRK AYRIMI YAPMADAN)MİLLİ DEĞERLERİNE, ÜRETTİKLERİNE SAHİP ÇIK,KIYMETİNİ BİL!!! (BAŞINI DUVARLARA VURMADAN)

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki