BAĞLAN AMA BAĞIMLI OLMA!

Bu makale 12080 kere okunmuş.17 Ocak 2020, Cuma - 11:45
ozlemtahtaci @ hotmail.com

30 yaşını geçip evlenemeyenler için evde kalma vergisi yerine, vaktini sosyal medyada saatlerce boşa harcayanlara vergi gibi yaptırım uygulansa kimse evde kalmaz.

Neden evlensin ki! Çevresinde örnek evlilik kalmadığı için korkuyor. (Bu yazıdan sonra vergiye tabi olur muyum? Bilemem ama.

Evlenme fobisi, iletişim engelleri, aldatma, yalan, boşanmalardaki artış, sahtekarlık, (gözümüze soka soka) ŞİDDET, öğrenme  güçlüğü, obezite, (öğretmenlerimizin korkulu rüyası) dikkat dağınıklığı, obezite, uyku düzensizliği, stres, saldırganlık, cinsel gelişim bozuklukları (Kerimcanlar, kakızlar, ciğerli ciğersiz demeden takipte kalın...Aslında reyting, kumanda sizken sorun TERCİH) saçma sapan kısaltmalarla (kib,123,ok,mrb,tmm,tm, h,e, aeo üzerinde bir saat düşündüğüm kısaltma)uyduruk dil ne ararsan burada.

Kitle iletişim araçlarından en etkili ve en yaygı olanları televizyon  ve internettir. Doğru ve kontrollü kullanıldığında olumlu etkileri olan bu araçları ısrarla olumsuz kullanıyoruz. 

Her şey Esra Erol'da programında üç defa evlenmiş boşanmış evli Hüsne teyzemin kurup bıraktığı turşular ve o meşhur koşu bandını sosyal medyada tanıştığı evli adama tercih etmesiyle mi, evden kaçan bağımlı bir genç kıza milyonların gözü önünde kötü maddeyi alabilmek için her türlü kötülüğü kendine yaparak mı bunu temin ettin? Diye aptal kutuda defalarca sorulan programlarla mı başladı?(Kaçırdıysan üzülme tekrarı ana haberde)Bu, çoğu insanı etkisi altına alan kitle iletişim araçlarının görevi değil ifade ve sorgu alma odalarının görevi olmalı.

İYİ UYKULAR RTÜK(Çocukların uyku saati planlamasını ailelerine bırakabildiğinde uykudan uyanacak)

"DÜNYADA BİR TANE DAHİ  ÇOCUK MUTSUZ OLDUĞU SÜRECE BÜYÜK İCAT VE İLERLEMELER HİÇTİR" DİYEN EİNSTEİN'E İNAT,ÇOCUKLAR DAHİ HERKES MUTSUZ.

DNAların karıştığı, kimin eli kimin cebinde belli olmadığı düzende sözde mutluluk arayan ebeveynler tarafından bana dokunmayan yılan bin yaşasın der gibi ellerine tutuşturulmuş  tabletli doyumsuz, mutsuz, a-sosyal ve çekingen çocuklar mı geleceğin teminatı?

Çocuğum Avukat olsun! Öğretmen olsun! Doktor olsun!

Bir gün şiddete maruz kalacağını düşünen kaç çocuk kendi isteğiyle  doktor veya öğretmen olmak isteyecek.

Tutumların oluşumunda en önemli  görev ailenin sonrasında eğitimin, çevrenin, çevresindeki insanların ve kitle iletişim araçların  olduğuna göre SUÇLU KİM?

MUTLULUK SANAL DEĞİL,GERÇEĞİN TA KENDİSİ...

Mutlu olmak için önce  kendinizi, sonra başkalarını sevin. Sevdiklerinize zaman ayırın. Televizyon ve internet zamanınızı yönetin. Spor yapın. Seyahat edin. İlgi alanlarınızı ve hobilerinizi arttırın. Kitap okuyun. Müzik dinleyin. Sinemaya, tiyatroya gidin. Her şeyden önemlisi tebessüm etmeyi unutmayın. 

Televizyon kelimesini aptal kutusu olarak öğretmesiyle  televizyon seyretmeyi boşa zaman kaybı olarak nakışlayan Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi dönemin Bölüm Başkanı Profesör Kıymetli  Şermin Tekinalp hocamı sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Ülkemizin birlik ve beraberliğini sağlayan ortak değerlerini savaş meydanlarında yok edemeyeceklerini anlayanlara inat, değerlerimizin değerli kalması dileğiyle,

KALIN SAĞLICAKLA

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki