Yabancılara Türkçe Öğretimi Kursu Yoğun İlgi Görüyor

Bu haber 702 kere okunmuş.11 Kasım 2017, Cumartesi - 18:34

Tuzla Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün yabancı vatandaşlarımıza yönelik açtığı Yabancılara Türkçe Öğretimi Kursu yoğun ilgi gördü.

Kursun 1. Seviyesinde; kursiyerler somut ihtiyaçlarının karşılanmasını amaçlanıp, bilinen günlük ifadeleri ve oldukça basit cümleleri anlayıp kullanabilmektedir.

Kursiyerler kendini tanıtabilir, başkalarını tanıştırabilir. Kursiyerler başkalarına, kendileri hakkında (örneğin, nerede oturdukları, kimleri tanıdıkları ve nelere sahip oldukları) sorular yöneltebilir ve sorulan benzeri soruları yanıtlayabilir.

Kursun 2. Seviyesinde; kursiyerler açık ve standart bir dil kullanıldığında iş, okul ve boş zaman etkinlikleri gibi bilindik şeyler söz konusu olduğunda konuşmanın ana hatlarını anlayabilir.

Öğrenilen dilin konuşulduğu bir bölgeye yapılan yolculuk sırasında karşılaşılan durumların çoğunluğunun üstesinden gelebilir. Bilindik veya ilgi alanına giren konular üzerine birbiriyle bağlantılı basit metinler üretebilir.

Olayları, deneyimlerini, hayallerini, beklentilerini, isteklerini tanımlayabilir, plan ve düşüncelerine ilişkin gerekçeler ya da açıklamaları kısaca dile getirebilir.

Tuzla Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Metin Çangır "kurs sayısı ve çeşidini artırmak için sürekli çalışıyoruz. Halkımızın isteklerini dikkate alarak kurslarımızı açıyoruz. Kurslarımıza bütün halkımızı davet ediyorum" dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki