Uluslararası Eğitmenler Tuzla’da

Bu haber 564 kere okunmuş.17 Eylül 2018, Pazartesi - 10:47

Tuzla Kendini Geliştir Öğrenciyi Yetiştir Öğretmen Mesleki Gelişim Programı, 22 tane Seminer ve 37 tane atölye çalışması ile devam etti.

Yurtdışından Eğitim bakanlıkları tarafından kurulan uluslararası Öğretmen Eğitim Merkezinden gelen yabancı eğitmenler Tuzla’lı öğretmenlere buluştu.

Tuzla Milli Eğitimin organizasyonu ve ev sahipliğinde konferans verildi.

Eğitim dili İngilizce olan konferansa katılım yüksekti.

Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu; “ Tuzla’da öğretmenlerimizin güzel bir başlangıç yapmaları ve yıl içerisinde mutlu, güvenli bir öğrenme ortamı inşa edebilmeleri için seminerimizi sürdürüyoruz. Bu gün ikinci günündeyiz. Her şeyden önemlidir, öğretmenlerimizin güzel bir başlangıç yapması. Bu gün 22 seminer ve 37 tane atölye çalışması ile devam eden programımızda, yurt dışından eğitim merkezlerinden davet ettiğimiz eğitmenlerle öğretmenlerimiz buluştu. Erasmus projelerini dil öğretiminde ve geliştirmede nasıl etkin kullanıldığına yönelik konferans düzenledik. Bu da seminer programımıza ayrı bir renk verdi. Öğretmenlerimiz için ayrı bir kazanç ve verimlilik ortaya çıkardı. Öğretmenlerimiz yarında uluslar arası eğitmenlerle atölye çalışmaları yaparak devam edecekler.Bu vesile ile okul yöneticisi arkadaşlarıma olayı sahiplendikleri için öğretmen arkadaşlarıma dikkatleri ve katılımları için ve Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’ya  desteği için teşekkür ederim” dedi.

“Erasmus+ projeleri İngilizce dil öğretimini geliştirmede nasıl daha etkin kullanılabilir?”        ( How Erasmus+ Projects can be used effectively to improve English Language Learning?) konulu konferans yapıldı.

Dinleyicilerin online  tercih yaparak katıldıkları konferansta farklı branşlardan öğretmenler vardı. Konferansta Erasmus+ projeleri yazmanın önemi,  yabancı dili geliştirmede araç olarak sağladığı değer başlıkları konuşuldu, soru cevap şeklinde devam etti.

Tuzla Milli Eğitim Proje Koordinatörü Gülnur Çat’ın açılış konuşmasını yaptığı program, hediye ve teşekkür belgesi takdimiyle son buldu.

Faaliyetler Oyun Tabanlı Öğrenme ve Oyunlaştırma,Çevrimiçi Formatif Değerlendirme (Game-Based Learning and Gamification, Online Formative Assessment) konularında atölye çalışmaları ile devam etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki