Tuzla’ya Fen Ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Açılıyor

Bu haber 1950 kere okunmuş.18 Haziran 2018, Pazartesi - 10:30

Tuzla’nın tek erkek Anadolu İmam hatip Lisesi olma özelliği taşıyan Mahir İz Tuzla’da bir ilki daha başardı.

Açılalı 4 yıl gibi kısa bir zaman olmasına rağmen Okul yaptığı çalışmalar ve başarıları ile ilk yıldan itibaren kısa sürede adından başarı ile söz ettirmeyi başarmıştı.

Başarılı okul idaresi ve kaliteli öğretmen kadrosu ile büyük başarı yakalayan Tuzla Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesi Milli Eğitim Bakanlığının aldığı kararla 2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren Türkiye genelinde sınırlı sayıdaki hem SINAVLI OKUL hem de FEN ve SOSYAL BİLİMLER PROJE OKULU kapsamına aldı.

Okul taba puanın en az 460 civarında olacağı tahmin ediliyor.

Okulun 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında kontenjanı ise 90.

Tercih Kodu:12642

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Okul Müdürü Mustafa Arslan, “ Çok şükür yaptığımız çalışmalar ve emeklerimiz neticesini verdi. Okulumuz resmen FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROJE OKULU oldu. Milli Eğitim Bakanlığı 'Özel Program ve Proje Uygulayan Okullar' kapsamına Bakanlık onayı ile kabul edildi. Böylece Okulumuz Tuzla’da ilk ve tek Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulayan proje okulu olmayı başararak Türkiye’de en gözde proje okulları arasında yerini almıştır. TUZLA MAHİR İZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ FEN VE SOSYAL BİLİMLER ROJE OKULU olarak bu projede en çok emeği geçen başta İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Alireisoğlu’na,  Okul İdarecilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, öğrencilerimize ve bizleri destekleyen tüm gönül dostlarımıza sonsuz teşekkür ederim” dedi.

 Okul Müdürü Arslan konuşmalarına şöyle devam etti; “ Okulumuzda fen liseleri ve sosyal bilimler liseleri ile aynı müfredat uygulanacak olup öğrencilerimiz fen liselerinden mezun olan öğrenciler gibi hukuk, mühendislik, tıp vb. aynı fakülteleri kazanma şansına sahiptirler.

Amacımız; millî ve manevi değerlerine bağlı, çağın gerektirdiği akademik bilgi ve beceriye sahip, öz güvenli, topluma yön verecek, geleceğimizi aydınlatacak, güzel ahlaklı, insanlığa faydalı geleceğin bilim adamlarının, din adamlarının ve devlet adamlarının temelini atmaktır” dedi

Tuzla Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesi gelecek eğitim öğretim yılında yapımı tamamlanmak üzere olan zamanla yurdu ve spor salonu olacak olan yeni modern binasına geçmeyi planlıyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki