Tuzla’nın Eğitim Yöneticileri Aliya İZZETBEGOVİÇ’ i andı!

Bu haber 556 kere okunmuş.08 Kasım 2017, Çarşamba - 20:28

18. kitap okuma etkinliğinde Tuzla’daki eğitim yöneticileri Bilge Kral Aliya İzzetbegovic’i andı.

Bilge Kral Aliya İzzetbegovic’in ölüm yıldönümüne denk gelen 18. Kitap okuma etkinliğine 22. Dönem Sakarya Milletvekili Süleyman Gündüz, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Özcan, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu ve Tuzla’daki eğitim yöneticileri katıldılar.

18. Kitap okuma etkinliğinde bir konuşma yapan Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, 18. kitap okuma etkinliğinin Aliya İzzetbegovic’in ölüm yıl dönümüne denk gelmesi hem de Alija İzzetbegovic’i en iyi anlatabilen 22.Dönem Sakarya milletvekili Süleyman Gündüz’ü  ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Aliya’nın hayatına, fikirlerine ve kitaplarına değinen Süleyman Gündüz, Aliya’nın ahlak, adalet, eşitlik, özgürlük, merhamet ve selam kavramlarının İslam perspektifinden nasıl yorumlanması gerektiğini ve bu kavramların devlet anlayışına nasıl katkı sağlayacağını bir dost gözüyle dinleyicilere aktardı.

Bilge Kral’ın düstur olarak kendisine herhangi bir mucize beklenmeyeceği, mucizenin bizzat insanın kendisi olduğunu benimsediğini ve bu düstur üzere, Bosna’nın bağımsızlığı ve özgürlüğü için ölene kadar mücadele ettiğini, bu da Bilge Kral’ı Bosna’da özgürlüğün ve adaletin sembolü haline getirdiğini sözlerine ekledi. Süleyman Gündüz, “ Aliya’ya göre özgürlük kavramı; akli özgürlüktür. Özgür bir aklın neler yapabileceğini ise Aliya’da gördüm” dedi.

Programa katılan Başkan Vekili Dr. Turgut Özcan “ İki Tuzla Kardeşliği Projesinin bu tip kültürel etkinliklerle beslenerek devam etmesi bizi mutlu etmektedir” dedi.  

Program sonunda Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Özcan, Süleyman Gündüz’e çiçek takdim ederek, katılımından dolayı teşekkür etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki