Tuzlalı Çocuklar, Dünya Çocuk Hakları Günü’nü Kutladı

Bu haber 460 kere okunmuş.22 Kasım 2018, Perşembe - 13:24

Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi’nin minik kursiyerleri “Dünya Çocuk Hakları Günü’nde Tuzla Marina’da etkinlik düzenledi.

Birleşmiş Milletler tarafından 1989 yılında kabul edilen kararla her yıl 20 Kasım’da farkındalık oluşturmak için kutlanan “Dünya Çocuk Hakları Günü”, Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi tarafından unutulmadı. Çocuklar, eğlenmek için gittikleri alanda bu kez haklarına dikkat çekmek için bir araya gelerek etkinlik düzenledi. Tuzla Marina’da yapılan etkinliğe Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi’nde eğitim alan çocuklar, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kinetik kum stantlarında el becerilerini geliştiren çocuklar, günün anlam ve önemini anlatan boyama sayfalarını boyayarak güzel vakit geçirdi. “Dünya Çocuk Günü” isimli şiiri Kemal Talha Turul okudu. Çocuk Hakları ile ilgili şarkılar söyleyen minikler, Çocuk Hakları Sözleşmesi bildirgesini dağıttı. ‘Dünya Çocuk Hakları Günü’ etkinliği, çocukların kendi elleriyle yaptıkları pankartları taşıdıkları yürüyüş ile sona erdi.
Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi kursiyer anneleri, çocukların bilinçlenmesini sağlayan etkinlik için Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki