Tuzla Belediyesi CHP’li Meclis Üyeleri, yarın yapılacak olan CHP Genel Merkez Kurultayı öncesi, kamuoyu açıklaması yaparak, kongrede Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceklerini açıkladılar.

Yapılan kamuoyu açıklaması,

“Bizler, Tuzla Belediyesi CUMHURİYET HALK PARTİSİ Meclis Üyeleri olarak;

CUMHURİYET HALK PARTİSİ 38. Demokrasi ve Birlik kurultayına giderken hak, hukuk, adalet arayışı için kilometrelerce yol yürüyen, kitlesel linç hareketlerine maruz kalan, terör Örgütlerinin saldırılarına uğrayan ancak hiç bir şekilde demokrasi ve özgürlük adına geri adım atmayan, partimizin ve ülkemizin çıkarları için gece gündüz demeden çalışan, Türkiye demokrasisi adına onurlu bir mücadele veren Sayın Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞULU'nun bu onurlu yürüyüşünde dimdik yanında olduğumuzu belirtmek isteriz.

Partimizi yenileyerek daha güçlü bir şekilde yerel seçime taşıyabilecek, güvenli limana sağ salim ulaştırabilecek tek lider Sayın Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞULU'dur.

38. Demokrasi ve Birlik kurultayımızın partimize ve ülkenize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Yaşasın CUMHURİYET, Yaşasın TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN KURUCUSU VE TEMİNATI CUMHURİYET HALK PARTİSİ

Kılıçdaroğlu’na destek veren isimler;

 Serkan Tay

Barış Bırtan Gündüz

Yasemin Kazan

Fuat Sevim

Kenan Albayrak

Celal Candere

Mustafa Sevim

Hakan Tunçtürk

Olgun Çelik

Halil Kütük

Destek vermeyen isimler;

Diğer yandan Ülkü Sakalar, Düzgün Acar, Selçuk Taşçı gibi isimlerin Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemedikleri için bu kamuoyu açıklamasına imza vermedikleri gelen bilgiler arasında.