Tuzla’daki Okul Çevreleri ve Okul Servisleri Güvenlikli mi?

Bu haber 925 kere okunmuş.20 Ekim 2017, Cuma - 21:01

Son dönemde Türkiye genelindeki okullarda ve okul servislerinde yaşanan olaylar, gözümüzü ilçemiz Tuzla’daki okulların çevrelerine ve okul servislerine çevirmemize neden oldu.

Okullar açılalı henüz 1 ay olmasına rağmen Türkiye genelinde okullardan ve okul servislerinden acı olaylar hemen her gün TV haber bültenlerinde yer almaya başladı. Bu durumda tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemiz Tuzla’da da çocuklarına okula gönderen aileleri daha şimdiden düşündürmeye başladı.

Son olarak ilçemiz sınırında Pendik’te okul çıkışında bir sapık tarafından uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını yitiren Tuzlalı Helin Palandöken olayı bu soruna tuz biber ekti.

Yeni eğitim öğretim dönemi başlayalı henüz 1 ay olması ve daha şimdiden bu kadar olay yaşanması çocuklarını okula gönderen aileleri düşündürüyor.

Velilerin en çok şikayet ettiği konulardan biri de okul servisleri. Okul servislerinde yaşanan olayları da her gün televizyonlarda izler olduk. Gerek servis sürücülerinin öğrencilere yönelik şiddet olayları, gerekse öğrencilere yönelik hakaretleri çocuklarda ve ailelerinde korku ve endişeye neden oluyor.

Türkiye genelinde 40 bin, İstanbul’da ise yaklaşık 15 bin servis aracı var. Okul servisleri konusunda Milli Eğitim Bakanlığı’nın ve Valiliklerin gerekli önlemleri alması aşikardır.

Son dönemde gelen şikayetlerden biri de okul çıkış saatine göre servisle evlerine dönen öğrencilere ve servislere yönelik saldırılar.

İlçemiz Tuzla bu konuda diğer bölgelere göre daha sorunsuz olsa da, yine de bu konuda gereken tedbirlerin alınarak ilerde olabilecek sorunlara karşı dikkatli olunması gerekmektedir. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki