Tuzla’da Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Törenle Başladı

Bu haber 904 kere okunmuş.18 Eylül 2017, Pazartesi - 19:03

‘Eğitim Kenti Tuzla’da 2.492 öğretmen ve 48.272 öğrenci, 2017-18 Eğitim-Öğretim yılına törenle başladı.

Tuzla’da 2017-18 Eğitim-Öğretim yılı açılış töreni, Zübeyde Hanım İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Yeni eğitim-öğretim yılının açılış törenine Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Tuzla Müftüsü Aşır Durgun, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.  Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Zübeyde Hanım İlkokulu Müdürü Bayram Göksu’nun konuşmasıyla başladı.
Günün anlam ve önemi hakkında konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, yeni düşünceler ve ümitlerle okula geldiklerini belirterek yeni eğitim ve öğretim yılında bütün öğrenci, öğretmen ve velilere başarılar diledi. Alireisoğlu, eğitim ve öğretime verdiği desteklerden dolayı Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti. 

Gençlere ve Eğitime Yapılan Yatırım, Geleceğe Yapılan Yatırımdır
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ‘Eğitim Kenti Tuzla’ vizyonuyla eğitime ve gençliğe yatırım yaparak ilçeyi geleceğe hazırladıklarını vurguladı. Başkan Yazıcı, “Yeni eğitim-öğretim yılına hep birlikte adım atıyoruz, hayırlı olsun. Öğretmenlerimize başarılar diliyorum. Öğrencilerimizi bir çiçek gibi büyüten annelere babalara teşekkür ediyorum. Şundan emin olun ki biz de belediye olarak eğitim-öğretimin önemini biliyor, gençlere ve eğitime yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğuna inanıyoruz. Tuzla’nın geleceğinin, 15-20 yıl sonrasının bugün gençlere yapılan yatırımla güzel olacağına inanıyoruz ve gençlerimize üçüncü bir adres olarak gençlik merkezleri, kültürel ve sosyal çalışmalar, sportif faaliyetleri yapabilecekleri mekânlar oluşturmaya gayret ediyoruz. Bu yatırımlar ve hizmetin sadece Tuzla’nın değil ülkemizin geleceği için de önemli olduğuna inanıyorum” dedi. 

Çocuklarımızda İstikbalimize Bakıyoruz
Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır da konuşmasında “Amacımız insan yetiştirmek. Şu anda istikbalimize bakıyoruz. Bu çocuklar 20 yıl sonra bu memleketimizin geleceğini teslim alacaklar. Devletimiz üstüne düşeni yapıyor, öğretmenlerimiz hazır, sınıflarımız hazır, müfredatımızda çağın gerektirdiği değişiklikleri yapmaya çalışıyor, sınav yükünü bir taraftan azaltmaya çabalıyoruz. Velilerimizin içi rahat olsun, çocuklar emin ellerdedir. Süreç tamamlandığında bilgiyle donanmış, içinde insan sevgisi olan, kendi değerlerini bilen, vatana, millete hatta dünyaya faydalı bireyler olacaklar.” ifadesini kullandı.
2017-2018 Eğitim- Öğretim yılı açılış töreni öğrencilerin okuduğu şiirler ve Zübeyde Hanım İlkokulu halk oyunları ekibinin Van yöresine ait folklor gösterisiyle sona erdi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki