Türkiye Cumhuriyet Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın çağrısıyla tüm yurtta başlatılan Okuma Yazma Seferberliği kapsamında Tuzla’da sertifika töreni gerçekleşti.

Tuzla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapılan Okuma Yazma Seferberliği Sertifika Törenine Tuzla Kaymakamı Ali Akça ve Eşi Ferahil Akça, Tuzla Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Birkan Onat, Tuzla İlçe Sağlık Müdürü Ahmet Karakaşlı, Tuzla İlçe Mal Müdürü Selami Ercan ve davetlilerin yanı sıra kursiyerlerin yakınları katıldılar.

Okuma Yazma Seferberliği Sertifika Töreninde konuşan Tuzla Kaymakamı Ali Akça, “ İlçemizde herhangi bir nedenle eğitim öğretim hakkından yararlanamayan vatandaşlarımızın okuryazar hale gelebilmeleri için okuma yazma kurslarımız Halk Eğitim Merkezlerimiz aracılığıyla kesintisiz olarak devam ediyor. Okuma-yazma seferberliğinde emeği geçen tüm eğitimcilerimize teşekkür ediyorum. Kurslara katılarak okuma-yazma belgesi alan kursiyerlerimizi tebrik ediyorum” dedi.
Okuma yazma kursuna katılan  Ayşe Gülce, “ Okuma yazma öğrendikten sonra ilk olarak yaptığım, askerde olan torunuma mektup yazmak oldu” dedi.

Tuzla Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Metin Çangır, okuma yazma bilmeyenlerin Tuzla Halk Eğitimi Merkezi’ne ve tüm okul müdürlüklerine yönlendirilebileceğini söyledi.