Tuzla’da ‘Mahallemizin Gençleri’ Ramazan'ın Bereketini Birlikte Paylaştı

Bu haber 486 kere okunmuş.07 Haziran 2018, Perşembe - 15:47

Tuzla Belediyesi’nin bu yıl Ramazan ayında bir ilki gerçekleştirerek düzenlediği Gençlik İftarları, Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde yapılan iftarla son buldu. İftarda gençlerle buluşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Ayakları üstünde duran, donanımlı ve bir meslek sahibi olmuş, bu ülke ve milleti için kalbi atan gençlere sahip olan bir devlet veya millet şanslıdır, gururludur, onurludur” dedi.

Tuzla Belediyesi tarafından 6 bölgede toplam 7 bin kişinin misafir edildiği Gençlik İftarları’nın ilki Tapduk Emre İlkokulu’nun bahçesinde Şifa Mahallesi’nin gençlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Sırasıyla İçmeler-Aydıntepe Mahallesi gençleri Tuğrulbey Anadolu Lisesi’nde, Mimarsinan Mahallesi gençleri Mimarsinan İlkokulu’nda, Aydınlı Mahallesi gençleri TOKİ Yahya Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Orhanlı-Tepeören-Akfırat gençleri Orhanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Evliya Çelebi, Yayla, İstasyon, Postane ve Cami Mahallelerinin gençleri de Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde aynı sofrayı paylaştı.
“Mahallemizin Gençleri”nin buluştuğu iftarlara komedyen Yavuz Seçkin renk kattı. Ünlü sanatçıların taklidini yapan Seçkin, gençlerle karşılıklı sohbet ederek keyifli vakit geçirmelerini sağladı. Gençlik iftarlarında katılımcılara çekilişlerle sürpriz hediyeler verildi.

Başkan Yazıcı, Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Düzenlenen Gençlik İftarına Katıldı
“Mahallemizin Gençleri Aynı Sofrada Buluşuyor” temasıyla düzenlenen gençlik iftarları, Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen iftarla sona erdi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, iftara katılarak E-5 altında yaşayan gençlerle aynı sofrada buluştu.
Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Alparslan Öz, iftarda yaptığı konuşmada Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti. Öz, “Bu organizasyonun yapılmasını sağlayan, eğitimin ve eğitimcinin her zaman arkasında olan Tuzla Belediye Başkanımız Sayın Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür ediyorum” dedi.
Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Oluver Öztürkler de konuşmasında “Tuzlamız’ın bir eğitim şehri olarak markalaşmasında tartışılmaz büyük emeği olan Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı beyefendiye şükranlarımı sunuyorum” ifadesini kullandı.

Gençlerimizde Gördüğümüz Pırıltı, Bizi Geleceğe Daha Umutlu Bakmaya İtiyor
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, iftarda yaptığı konuşmada gençlerin her alanda donanımlı bireyler olarak yetişmesi çağrısında bulundu. Gençlerin başarısının ülkemizin gurur ve onur kaynağı olduğunu belirten Başkan Yazıcı, “Ayakları üstünde duran, donanımlı ve bir meslek sahibi olmuş, bu ülke ve milleti için kalbi atan gençlere sahip olan bir devlet veya millet şanslıdır, gururludur, onurludur. O nedenle yapmış olduğunuz bütün hizmetler, gayretler, çabalar, bütün eğitim öğretiminizde kazandığınız başarıların bu ülke ve bu milleti de gururlandırdığının altını çiziyorum. Biz geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin bilgili, birikimli, ilmi, milli ve ve manevi değerleriyle donanımlı olmasını arzu ediyoruz. Biz bu toprakları 1000 yıllık bir süreçte vatan edindiysek, bizi buradan nasıl sökebileceklerini düşünenlere karşı bu çabanın en önemli kulvarı üniversitelerdir, kütüphanelerdir, patent bürolarıdır, ilimdir, sanattır, fikirdir. Bunları başaramazsak bu yarışı da kaybederiz. Her mezuniyet sonrası gençlerimizde gördüğümüz pırıltı bizi geleceğe dair daha umutlu bakmaya itiyor. Hepinize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki