Tuzla Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlediği sokak iftarları ile Ramazan ayının bereketini birlik ve beraberlik içerisinde paylaşmaya devam ediyor.

Tuzla Belediyesi, Mimarsinan Mahallesi Kömürcü Sokak’ta 3 bin kişilik sokak iftarı düzenledi. İftara Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediye Başkan Yardımcıları, Tuzla Belediyesi Meclis Üyeleri ve Mimarsinan Mahallesi sakinleri katıldı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, iftar sofrası kurulan sokağı gezerek vatandaşlarla görüştü. İftar, ney dinletisi ile başladı.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, iftarda yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı vererek mahalle sakinlerine teşekkür etti. Başkan Yazıcı, “Ramazan ayı, birlik ve beraberlik için aynı sofraların paylaşıldığı bir aydır. Rabbim hakkıyla faydalanmayı nasip eder inşallah. Bu mübarek ayda yapmış olduğumuz ibadetleri ve tutmuş olduğumuz orucu Yüce Rabbim yüce katında en makbul şekilde kabul eder inşallah. Kadir Gecemizi ve Ramazan Bayramımızı da tebrik ediyorum, Rabbim nice Ramazan aylarına ve bayramlara sevdiklerimizle beraber girmeyi nasip eder inşallah” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tuzla’dan Çıkarsa Hizmetlerimiz Daha da Artacaktır
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, 31 Mart yerel seçimlerinde verilen desteğe teşekkür etti. AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın Tuzla’da ikamet ettiğini hatırlatan Başkan Yazıcı, “Size bir 5 yıl daha hizmet etmekten onur ve gurur duyuyorum. Sizlere teşekkür ediyorum. Biz İstanbul’un en ucunda, en kenarında kalmış bir ilçeyiz, hizmetin zor olduğu bir ilçeyiz. İstanbul’un yüzde 1,5 buçuk nüfusuna sahip bir ilçeyiz ama coğrafi olarak bir çok ilçeden 10 kat büyük bir ilçeyiz. Dolayısıyla hizmetin zor olduğu bir ilçedeyiz. Nüfusları bizden fazla ve ufak bir alanda belediyecilik daha kolay yapılır. Biz hem en uçtayız hem de geniş bir coğrafyada belediyecilik yapıyoruz. Bunu kolaylaştırmanın bir yolunu keşfettik. Tuzla’dan bir Büyükşehir Belediye Başkanı çıkarsa işlerimiz daha da çok artacaktır. Hizmet daha da çok artacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Binali Yıldırım Beyefendi ile bugün beraberdik. Sevgi, saygı ve muhabbetlerini ilettiler. Destek ve duanızı istiyoruz” dedi.
Tuzla Belediyesi sokak iftarı, çocuklara yönelik Ramazan etkinlikleri ile sona erdi.