Tuzla’da gençler, kentin tamamına yayılmasını amaçladıkları önemli bir farkındalık çalışmasına imza attı. Tuzla Belediyesi’nin desteklediği projede, lise öğrencileri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü personelleri, Fatih Sultan Mehmet Parkı'nda çevre temizliği yaptı. Bu etkinlikle, sadece parkların temiz tutulması değil, toplumun bu konuda duyarlılığının artması da amaçlandı. Okul Müdürü Emin Ferit Peker, projenin sosyal sorumluluk çerçevesinde önemli bir adım olduğunu belirterek, Tuzla genelinde benzer çalışmaların yaygınlaşması için çaba sarf ettiklerini vurguladı. 

“Sağlıklı Bir Toplum Tuzla’dan Başlasın İstiyoruz”

Ahmet Yesevi Anadolu Lisesi Okul Müdürü Emin Ferit Peker, “Sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde yakınımızda bulunan Fatih Sultan Mehmet Parkı’nda çevre temizliği hareketi başlattık. Sağlık, Temizlik ve Beslenme Kulübü olarak bu parkın temizlenmesinin örnek oluşturmasını amaçlıyor, farkındalık yaratarak tüm Tuzla’ya yayılmasını istiyoruz. Vatandaşlardan da çok güzel tepkiler aldık, gayet olumlu karşıladılar. Sağlıklı bir çevre, sağlıklı bir toplum Tuzla’dan başlasın istiyoruz. Öncülük ettiğimiz için gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

“Eldivenimizi, Maskemizi, Poşetimizi Alarak Çevremizdeki Çöpleri Topladık” 

Öğrencilerden Büşra Çelik, kulüp toplantılarında çevreyi temiz tutmanın gerekliliğini tartıştıklarını ve böyle bir etkinlik düzenlemeye karar verdiklerini ifade etti. Çelik, “Çevreyi temiz tutmamız gerekiyor çünkü bizler kullanıyoruz. Parkları temiz tutmamız lazım çünkü küçük çocuklar geliyor. Hazırladığımız pankart ve yelekler ile çevreye bir bilinç vermek istedik. Eldivenimizi, maskemizi, poşetimizi alarak çevremizdeki çöpleri topladık, herkesten de bunu bekliyoruz” dedi.

Ebrar Ömür ise “Ahmet Yesevi Anadolu Lisesi olarak başlattığımız bu hareketi ilçe genelinde yaymak istiyoruz. Yaptığımız bu çalışmaya diğer okulların da destek çıkmasını sağlayarak farkındalık oluşturmak amaçlıyoruz” diye konuştu.