Tuzla’da Eğitimciler Uygulamalı Sinema Okulu Kurdu

Bu haber 607 kere okunmuş.17 Eylül 2018, Pazartesi - 10:50

Tuzla Kendini Geliştir Öğrenciyi Yetiştir Öğretmen Mesleki Gelişim Programı kapsamında, Uygulamalı Sinema Okulu kuruldu.

Uygulamalı sinema okulunda görev alan on beş öğretmen derslerde kullanabilecekleri görsel materyal hazırlama noktasında kendi pratiklerini geliştirdiler. Önümüzdeki sezon içerisinde görsel medyayı ders hedeflerinin gerçekleştirmesi noktasında nasıl etkili kullanabiliriz sorusunu cevaplamaya çalışarak bu noktada pratikler geliştirdiler.

“Uygulamalı Sinema Okulu’nda” öğretmenler Dünya Sinema Tarihi, Türk Sinema Tarihi, Belgesel Film ve Sinema Filmi Senaryo Yazımı, Dünya Sinema Tarihinde Teknik Gelişim ve Animasyon, Kamera Teknikleri ve Çekim Açıları, Sinemada ve Belgesel Filmde Işık Teknikleri, Sinema ve Belgeselde Montaj Teknikleri, Sinema Filminde Oyunculuk, Sinema Setinde Görev Dağılımı, Belgesel Filmde Yönetmenlik, Sinema Filminde Yönetmenlik, Sinema Filminde Yönetmenlik, Filmde Seslendirme, Filmde Müzik ve Efekt Kullanımı teorik ve uygulamalı olarak kamera ve film çekme ekipmanları ile birlikte çalıştılar.

Uygulamalı Sinema Okulu yıl içerisinde de çeşitli film çekimleriyle ve diğer etkinliklerle devam edecektir.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki