Eğitim Kenti Tuzla'da Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yönetiminde Tuzla Belediyesi desteğiyle 2.Okullar Arası Okçuluk Turnuvası 1000 öğrencinin katılımıyla Mehmet Tekinalp Anadolu Lisesi’nde başladı.

Açılış konuşmasını yapan Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, “ Tuzla’da Okçuluk Okulu projesiyle ile okullarımızda 1000 öğrenciye okçuluk eğitimi vermekteyiz. İlk yıl 800 öğrenciyle başladığımız yolculuğumuza bu yıl 1000 öğrenciyle devam etmekteyiz. İlgiyle, bu işi okullarında var eden okul müdürlerimize, okçuluk eğitmeni olarak bu sporu öğrencilerle buluşturan öğretmenlerimize, destekleri için Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’ya ve liderliği için Kaymakamımız Ali Akça’ya teşekkür ederim” dedi.

Protokolün yay gerip, ok atmasıyla başlayan turnuva iki gün devam edecek. İlk gününde ilkokul ve ortaokullar, ikinci gününde ise Liseler yarışacak olup, ödül töreni topluca yapılacak.

Okçuluk Turnuvasına Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan ve Mehmet Çelikel, Tuzla İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Tolga Demir ve Tuzla’daki okul müdürleri katıldı.

Tuzla protokolü ile öğrencilerin beraber resim çekilmesinin ardından Okullar Arası Okçuluk Turnuvası hızla devam etti.