Tuzla Ülkü Ocakları’ndan Kudüs Tepkisi

Bu haber 803 kere okunmuş.07 Aralık 2017, Perşembe - 20:36

Tuzla Ülkü Ocakları Başkanı Kerim Cebeci, ABD Başkanı Donald Trump’un Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararına tepki gösterdi.

ABD Başkanı Donald Trump’un Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığını açıklamasına tüm Türkiye’de olduğu gibi Tuzla’da da tepkiler çığ gibi büyüyor. Tuzla Ülkü Ocakları Başkanı Kerim Cebeci’de Trump’un aldığı bu şuursuzca karara tepki gösterdi.

Tuzla Ülkü Ocakları Başkanı Kerim Cebeci yaptığı açıklamada, “  Cenabı hak, son peygamber Resûl-u Ekrem'i kendi katına yükseltmeden evvel Kudüs'e gelmesini irade etmiştir. Göklere açılan kapı Kudüs'te olsa gerek ki, Sezai Karakoç bu kutsî kenti tanımlamak için "gök şehir" ibaresini kullanmıştır. İlk kıblemiz Kudüs idi ve biz yönünü kıblesine göre tayin edenler zümresi olarak o anttan hiçbir zaman vazgeçmedik. Kudüs'ten geri gelmek üzere çekildik lakin vicdanî sınırlarımızın bir an olsun dışında bırakmadık. Kudüs, semavî bütün dinlerin mukaddes bir beldesi iken tek derdi fitne ve fesatlık çıkarmak olan, kıymeti kendinden menkul birtakım kişilerce kirli oyunların kozu olarak kullanılmak istenmektedir. Kudüs sizin süfli ve haris emellerinize alet olmayacak kadar ulvi, Türk kanı ile abdest almış bir diyardır. Kıblesini ABD Başkanı ile tayin edenler bugünlük sevinç içerisinde olabilir, ne gam, yönünü Allah'ın tayin ettiği muttaki kullar için zafer vardır ve haktır! Kudüs'te yeniden huzur, sükunet ve Türk egemenliğinin tesis edileceği o mübarek günlere ulaşmak dileğiyle hepinizin Cumasını tebrik ederim.

Ülkü Ocakları Tuzla İlçe Başkanı

Kerim CEBECİ

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki