Tuzla Ülkü Ocakları Başkanlığını 5 yıldır yürüten Kerim Cebeci, görev süresinin dolmasının ardından görevi Kerim Yılmaz’a devretti.

Tuzla Sahil Sinema Salonunda gerçekleşen devir teslim törenine İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Erdi Aktunç, MHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Uz, MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer, geçmiş Dönem Ocak Başkanları ve çok sayıda davetlinin katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan Tuzla Ülkü Ocakları Başkanlığı devir teslim töreninde Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Kazım Erdi Aktunç bir selamlama konuşması yaptı. Kazım Erdi Aktunç, “ Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Çin arasında yapılan anlaşma kapsamında bazı Tramvay ve Metro Hatlarında duraklara Çince tabelalar asılmıştı. İstanbul Ülkü Ocakları olarak İBB’nin başlattığı bu uygulamaya sert tepki göstererek, Çince afişlerin üzerini kapattık. Çince yazıların üstüne afiş yapıştıran İstanbul Ülkü Ocakları, Türkiye ve Doğu Türkistan Bayraklarının bulunduğu ve üzerinde “Katil Çin. Yaşasın Tam Bağımsız Doğu Türkistan” yazılı afişlerle Çin’in Doğu Türkistan’da yaptığı soykırıma dikkat çektik” dedi.

İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Erdi Aktunç, “Tuzla’da Milliyetçi Ülkücü Türk Gençliğinin Sancağını Ülkü Ocakların Sancağını en iyi şekilde temsil eden hep gururlandıran, 5 Yıldır Tuzla başkanlığını yürüten Kerim Cebeci Başkanımızdan razıyız, Rabbimde razı olsun. Bugüne kadar burada büyük azim ve gayretle mücadelesine devam etmiştir. Milliyetçi Ülkücü Hareketin Sancağına leke sürdürmeden, Milliyetçi Ülkücü Harekete en ufak bir zarar getirmeden bu hareketimizi koruyup kollamış ve çok güzel çalışmalara da imza atmıştır. Yine kendisi bizimle beraber İstanbul Ülkü Ocaklarında teşkilat biriminde çalışmaya devam edecektir. Rabbim her Ocak Başkanına da böyle güzel bir devir teslim yapabilmeyi nasip eylesin. Bu vesileyle sizlere de çok teşekkür ederim” dedi.

Tuzla Ülkü Ocakları Başkanı Kerim Cebeci görevini Kerim Yılmaz’a devrederken yaptığı konuşmada, “ Bugün itibariyle 5 yıldır Şanla, Şerefle yürütmekte olduğum Tuzla Ülkü Ocakları Başkanlığı görevimi, İl Başkanımızın takdir ve tensipleriyle devretmenin onurlu hüznünü yaşamaktayımi. Hüzünlüyüm çünkü; 5 senesi İlçe Ocak Başkanlığı olmak üzere, 15 senedir geceli gündüzlü emek verdiğim Tuzla Ülkü Ocaklarında, bağlılığım baki kalırken, fiilî görevimin sonuna gelmiş bulunmaktayım. An oldu geceyi gün ederek emek verdik, bir ekmeği bölüştük, başımı yastığa vicdan rahatlığıyla koyma savaşını verdim ve benliğimi dava ile ezerek bu yolda layıkıyla yürümeye çalıştım. Emanet aldığım ve emanet edeceğim bu Kutlu Vazifenin ömrüme kattığı gururdur, son nefesime kadar taşıyacağım ve nasip olursa çocuklarıma miras bırakacağım. Bu Şerefli geçmiş en kıymetli apoletim olacaktır.

Onurluyum çünkü; 5 seneyi aşan bu süreçte içtenlikle güzel işler gerçekleştirdiğimiz inancındayım. Yaptıklarımız oldu, yapamadıklarımız da olmuştur. Vicdanen huzurlu bir şekilde emaneti ve yapılacak daha nice güzel işleri, her daim destekçi olacağım sözüyle, vazife sürecimde omuz omuza yürüdüğüm kardeşlerime devrettiğime inanıyorum. Ben halis bir niyetle dava sürecimi büyük bir onurla idame ettim elbette ki, takdir Ülkücü Hareketin Şerefli ve Namuslu Mensuplarınındır. Görev sürem boyunca yaptıklarımın ve yapamadıklarımın hesabını her zaman Ülkücü Harekete vermeye hazırım. Ülkücülük dışında bir aidiyet tanımayan,ülkücü pencereden bakarak beni eleştiren herkese şimdiden saygı duyacağımı belirtmek istiyorum. Fakat görev sürem boyunca yaptıklarıma şahsi ikbal, menfaat ve Ülkücülük dışındaki pencerelerden eleştiri getirecek olanların fikirleri de, şahsiyetleri de tarafımca hükümsüzdür. Bu süreç boyunca yapılan her güzel iş teşkilatımın, her eksik, noksan şahsımındır. Ömrü boyunca Ülkü kelimesinin sonundaki –cü aidiyeti dışında tek bir sıfatı dahi kabul etmeyen şahsım, bundan sonra da Ülkücü olabilmenin ve Ülkücü kalabilmenin Şerefine talip olacaktır. Makamlar Şerefli bir emanet, Dava Adamlığı ise ömürlük aidiyettir. Son olarak 5 yıllık süreç boyunca beraber çalıştığım, görev yaptığım tüm Ülküdaşlarıma ve Ocağımıza destek olan kıymetli dava arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ederim. Yaşasın Ülkü Ocakları, Çok Yaşasın Ülkü Ocakları” dedi.

KERİM YILMAZ KİMDİR?

Tuzla Ülkü Ocakları Başkanlığı görevini Kerim Cebeci’den devralan Kerim Yılmaz, 07 Ocak 1995 yılında İstanbul Eminönü’nde doğdu. Eğitim hayatı Barış Manço İlköğretim Okulunda öğrenimine başladı. Liseyi Tuzla Anadolu Lisesinde bitiren Kerim Yılmaz, halen Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünde Öğrenimine Devam Ediyor. Bselitgrup Sigorta Aracılık Hiz. Ltd. Şti. Firma Ortaklığına dahil oldu. Ülkü Ocakları hayatı İse 2011 yılında başladı. 2014 yılından itibaren ise aktif Yöneticilik hayatını devam ettirdi. 08.10.2019 tarihinden itibaren İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Kâzım Erdi Aktunç’un takdiri ile Tuzla Ülkü Ocakları Başkanlığına atandı.