Korona virüsü salgını nedeniyle kan stokları azalan Türk Kızılayı kan bağış çağrısı yapmıştı. Kan bağışı kampanyasına, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı da destek verdi.

Türk Kızılayı Tuzla Şubesi ile Tuzla Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği kan bağışı kampanyasına çok sayıda vatandaş katıldı. İftardan sonra Tuzla Belediye binasının önüne kurulan Kızılay’ın çadırına vatandaşlar ilgi göstererek kan bağışı yaptı.

Tuzla Kızılay Şube Başkanı Sebahattin Demirci, Kan Bağışı Kampanyası ile ilgili yaptığı açıklamada, “ Tuzla Genelinde Başlattığımız Kan Dostum Kampanyasına gösterdiğiniz yoğun ilgiden dolayı tüm Tuzlamıza Kızılay adına teşekkür ederim. Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’nın da destek verdiği Belediyemizin işbirliğiyle her hafta Pazartesi günü İftar sonrası farklı bir mahalle gerçekleşecek Kan Bağışı Kampanyamız devam edecek.

11 Mayıs Pazartesi Günü Saat 21:00'dan 24:00 kadar Şifa Kültür Merkezinde olacağız. Sosyal Mesafe ve Sterilizasyon kurallarına dikkat ederek Kan Bağışı Kampanyamıza desteklerinizi bekliyoruz. Bir kez daha belirtmek isterim ki çağrımıza kulak verip, hastalarımızı çaresiz bırakmadığınız için teşekkürler Tuzla” dedi.

Kan bağışı etkinliğine katılan Tuzla Belediye Başkanı Sadi Yazıcı “ Covid-19 nedeniyle kan veren vatandaşlarımızın sayısı azalması ve kan stoklarının düşmesi nedeniyle bu etkinliği düzenliyoruz” dedi.

Tuzla Kızılay tarafından başlatılan Kan Bağışı Kampanyasına katılan Tuzla Belediye Başkanı Dr.Sadi Yazıcı, “ Çok önemli bir kampanya çünkü Covid-19 nedeniyle; kan veren vatandaşlarımızın sayısının azalması, ülkemizdeki kan stoklarının düşmesi Covid-19’un dışında süren hayatın olduğu ve bu süren hayat boyunca da cerrahi müdahaleler olmak üzere kan ihtiyacı olan birçok hastamızın olduğunu düşününce de bu süreçte düşen kan stoklarının eski seviyesine getirebilmek için kan bağışı düzenliyoruz” dedi.

Türkiye’de kan bağışı kampanyasını en tecrübeli şekilde Kızılay’ın yaptığını belirten Yazıcı şunları söyledi: “Bir baba, bir hekim, toplumun bir bireyi ve bir belediye başkanı olarak rica ediyorum; mümkünse herkesi kan vermeye davet ediyorum, çünkü birçok insanın buna ihtiyacı var. Birçok insanın hayatı kurtulacak. Aynı zamanda duyarlılıkla birlikte Covid-19’u geçirmiş olan vatandaşlarımızın en son negatif sonucunu öğrendikten 28 gün sonra plazma bağışıyla birlikte Kartal Kızılay Kan Merkezi’nde birçok Covid-19 hastasının da iyileşmesi sağlanacaktır. Covid-19 hastalığını da geçiren vatandaşları da bu duyarlılığa davet ediyorum” dedi.

Tuzla Kızılay tarafından başlatılan Kan Dostum Kampanyası, her hafta Tuzla’nın bir mahallesinde olacak. Tuzla Kızılay Kan Bağışı Kampanyası 11 Mayıs Pazartesi günü İftardan sonra Şifa Kültür Merkezi’nde olacak.