Tuzla Kaymakamı Ali Akça Oldu

Bu haber 635 kere okunmuş.03 Eylül 2018, Pazartesi - 11:42

Yayınlanan Kararnameyle birlikte 5 yıldır Tuzla Kaymakamlığı görevini başarıyla yürüten Ali Rıza Çalışır İzmir Karşıyaka Kaymakamlığı’na atanırken, Tuzla Kaymakamı ise daha önce İnegöl Kaymakamlığı görevini yürüten Ali Akça atandı.

Tuzla Kaymakamlığı görevini 5 yıl süreyle başarıyla yürüten ve tüm Tuzla halkının takdirini toplayan Ali Rıza Çalışır’ın yayınlanan kararnamenin ardından Karşıyaka Kaymakamlığı görevine atandı. Karşıyaka Kaymakamlığı görevine atanan Ali Rıza Çalışır’a yeni görev yerinde başarılar diliyoruz. Tuzla Kaymakamlığı görevine atanan Ali Akça’ya da yeni görev yeri Tuzla’da başarılar diliyoruz.

Tuzla Kaymakamlığı görevine atanan Ali Akça, 25.05.1966 tarihinde Samsun’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Samsun’da tamamladı.1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Askerlik görevini yedek subay olarak yaptı.

Askerlik sonrası 1 yıl Maliye Bakanlığında Denetim Elemanı olarak çalıştı. Daha sonra 1992 yılında Aydın Valiliği nezdinde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Aydın Germencik ve Çine ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerini yürüttü. 1993 yılında İngiltere’de 8 ay süreli genel ve mesleki ingilizce eğitimi aldı. İngiltere dönüşü Eskişehir-Han ilçesinde Kaymakam Vekilliği yaptıktan sonra, Karaman-Kâzımkarabekir, Şanlıurfa-Halfeti, Çorum-Bayat, Artvin-Arhavi Kaymakamlıkları, Bartın Vali Yardımcılığı, Konya-Çumra Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 31/08/2013 tarihinde Bursa-İnegöl Kaymakamı olarak başladığı görevine halen devam etmektedir.

Evli ve 2 çocuk babası olup, eşi Almanca öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki