Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Brüksel’de

Bu haber 1511 kere okunmuş.29 Mart 2018, Perşembe - 14:54

Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus + Programı Ana Eylem I Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği 2017-1-TR01-KA102-044959 Dropouts In Vocational projesi kapsamında Brüksel’e gitti.

Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus Projesi kapsamında aldığı hibe desteğiyle Brüksel’e gitti.

Erasmus+ Programı Ana Eylem I Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği 2017-1-TR01-KA102-044959 Dropouts In Vocational projesi kapsamında Brüksel’de üst düzey yöneticilerle görüşmeler yapan Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmen ve idarecilerini de Brüksel’deki eğitim kurumlarından 30 saat teorik ve 2 uygulamalı çalışma olarak eğitim aldırdı.

Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün konsorsiyum lideri olduğu projede Avrupa’nın başkenti Brüksel’in  en büyük ve en köklü meslek liselerinden olan Athénée Royale Rive Gauche, Athénée Royale Bruxelles 2, Athénée Royale d'Evere, Athénée Royal Serge Creuz Okullarında Tuzla’lı öğretmenler ve okul müdürleri eğitim programına katıldı.

Proje kapsamında Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Ali Özgür,  Schaerbeek Belediye Meclis Üyesi çocuk, Gençlik ve Eğitim Müdürü Sait Köse, Avrupa Birliği Parlemento Üyesi Mahinur Özdemir v e Ten-Noode Bölgesi Eğitim Müdürü Philppe Boïkete ile okulu terk etme riski olan öğrencilerin akademik, kişisel ve sosyal alanlardaki belirtileri, “ Koçluk Eğitimi”, öğrencilerin tekrar okula dönüşünü sağlayıcı uygulamalar, hazırlanan programlar ve çözümler hakkında bilgi ve deneyim paylaşımı yapıldı.

Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, “Okul devamsızlığı ve riskleriyle ilgili  öğretmenlerimiz hem kişisel hem de mesleki anlamda kendilerini geliştirmeleri için  ulus ötesi eğitimlere katıldı ve öğrendikleri yenilikçi yaklaşımları sınıfta uygulayarak, çevrelerinde de yaygınlaştırmaya başladılar. Türkiye Ulusal Ajansına buradaki öğretmenlerle, yurt dışındaki öğretmenleri bir araya getirme fırsatını sunduğu için teşekkür ederim” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki