Tuzla Horasanlılar Derneği’nden İftar ve Devir Teslim Töreni

Bu haber 732 kere okunmuş.04 Haziran 2018, Pazartesi - 11:28

Tuzla Horasanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, dernek merkezinde dernek yönetimi ve üyelerine yönelik iftar programı düzenledi. İftarda Tuzla Erzurum Horasanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Tahsin Durmaz’ın Tuzla Erzurumlular Dernek Başkanı olmasından dolayı başkanlığı Ferdi Korkmaz’a devretti.

Tuzla Horasanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği iftarına Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak ve İlçe Yönetimi, MHP Tuzla İlçe Yöneticileri Erdem Doğruer ve Murat Deniz, MHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Mücahit Güngör, Tuzla Erzurum Dernekler Platformu Başkanı Cemalettin Meral, Tuzla Belediye Meclis Üyesi Kasım Durmaz ve Tuzla’da yaşayan Horasanlılar katıldı.

Tuzla Horasanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği iftarında başkanlığı Tahsin Durmaz’dan alan Ferdi Korkmaz yaptığı konuşmada, “ Bu güzel günde sizlerle iftar sofrasında buluşmaktan dolayı mutluyuz. Hepinize teşekkür ederim” dedi.

İftar programında bir konuşma yapan MHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Mücahit Güngör kendisinin de Erzurumlu olduğunu belirterek, “ Bizi bu iftar sofrasında buluşturan Horasanlılar Dernek Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Ben sizin içinizden bir kardeşinizim. Horasanlıyım, Erzurumluyum. Sizlerin vicdanlarının sesi olmak istiyorum. 24 Haziran seçimlerinde bana destek vereceğinize inanıyorum” dedi.

AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak da Tuzla Horasanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği iftarında yaptığı konuşmada, “ Ramazan ayı, birlik ve beraberliğin, kardeşliğin ayıdır. Rabbim bu ay içinde yaptığımız ibadetleri kabul etsin. 24 Haziran, bir çizginin çizildiği, Hakla batılın ayrıldığı ve net olarak sandıklardan çıkacak oyun gelecek için netice verecek bir seçim olacaktır. Dolayısıyla her zaman milli ve manevi değerleriyle birlikte haklının yanında olmuş, Hakka inanmış, halka inanmış bir Cumhurbaşkanının neferleri olarak sokaklardayız. Bunun sonunda İnşallah bizim birlik ve beraberliğimiz simgesi olacaktır.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’da yaptığı konuşmada, “ Ramazan’ı Şerifinizi tebrik ediyorum. Allah kabul etsin. Rabbim hakkıyla bu mübarek aydan faydalanmayı nasip etsin. Horasan Dernek Başkanımıza, yeni başkanımıza hayırlı olsun. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. 24 Haziran seçimlerinde hemşerilerim ne yapacaklarını çok iyi bilirler. Hepinizden Allah razı olsun” dedi.

Tuzla Horasanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği iftarının ardından dernek bahçesinde hazırlanan dev semaverde misafirlere çay ikram edildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki