Toplumun her kesimine dokunan projelere el atan Tuzla Halk Eğitimi Merkezi bu kez de Türk Kızılayı ile birlikte Kan Ver Can Ver! kampanyası düzenledi.

6 Haziran Salı günü kurum bahçesinde düzenlenen kan bağışı kampanyasına 18-65 yaş arası başta Halk Eğitimi Merkezi kursiyerleri ve öğretmenleri olmak üzere bölge halkının yoğun katılım gösterdiği görüldü.

Bağışta bulunmak isteyen vatandaşların doktor kontrolünde genel durum değerlendirmeleri yapılarak kan basıncı, nabız ve kan sayımı gibi ölçümlerinin yapılmasının ardından durumu uygun olarak değerlendirilen kişilerden birer ünite kan alımı yapıldı.

Kampanyada beklenenin üzerinde bir ilgiyle karşılaştıklarını belirten kurum müdürü Metin Çangır, gösterilen ilgiden son derece memnuniyet duyduklarını belirterek bu gibi sosyal sorumluluk projelerinde Tuzla Halk Eğitimi Merkezi olarak daima ön saflarda yer almaya ve gerek resmî kurumlar olsun gerekse sivil toplum kuruluşları ile olsun her türlü platformda işbirliğine devam edeceklerini ifade etti.