Tuzla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü geleneksel hale getirdiği iftar programını bu yıl da kurum bahçesinde gerçekleştirdi.

Tuzla Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen geleneksel iftara Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu ve Müdür Yardımcıları, Tuzla’daki okulların müdürleri, Tuzla Halk Eğitim Merkezi öğretmenler ve aileleri ile basın mensupları katıldılar.

Geleneksel Tuzla Halk Eğitim Merkezi iftarında bir konuşma yapan kurum müdürü Metin Çangır, “ Ramazan, oruç paylaşınca güzel. Ayaklarınıza sağlık. Biz bu yıl beşincisini yaptığımız nostaljik iftar programımızda sizlerle birlikte olmaktan dolayı mutluyuz. Katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Tuzla Halk Eğitim Merkezi iftarında bir konuşma yapan Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, “ Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Ramazanın bereketini, güzelliğini iklimimizde, hanelerimizde var etsin, çoğaltsın. Ramazanın en güzel dilimini yaşıyoruz, iftardan sonra. Ramazan şüphesiz birlikte yaptığımız iftarlarla güzel. Bu anlamda hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Bu yıl 5.si düzenlenen Tuzla Halk Eğitim Merkezi iftarında bir konuşma yapan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “ Öncelikle Tuzla Halk Eğitim Merkezimizin nostaljik iftarlar programının, kışa doğru geldikçe artık son bir iki tanesi kaldı, sanırım. O yüzden tadını çıkartmanızı tavsiye ediyorum. Bende hepsine katılmaya çalıştım. Bir sokak iftarından geliyorum, 5 bin kişilik. Rabbim birlik ve beraberliğimizi arttırsın. Hocamın ifade ettiği gibi Rabbim bizi sevgiden ayırmasın. Tuzlamızda her yerde, her ortamda birlik ve beraberlik içerisinde bu kentin ihtiyacı olan ne varsa birlikte yapmaya çalıştık. Her şeyi paylaşarak yaptık. Ramazanın en önemli anlamlarından biri de paylaşmaktır. Şimdiden Ramazan Bayramınızı da tebrik ediyorum” dedi.