Tuzla HEM “Gelenekten Geleceğe Anadolu Rüzgarı” Sergisi Açıldı

Bu haber 2002 kere okunmuş.08 Mayıs 2018, Salı - 15:41

Tuzla Halk Eğitim Merkezi “Gelenekten Geleceğe Anadolu Rüzgarı” Karma Sergisi, Müdürlük bünyesindeki sınıflarda sergiye açıldı.

Tuzla Halk Eğitim Merkezi “Gelenekten Geleceğe Anadolu Rüzgarı” Karma Sergisi’nin açılışına Merkez sergimizin açılışında bizleri onurlandıran Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır ve eşi Güler Çalışır, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, Tuzla Piyade Okul Komutanı Albay Sayın Yavuz Selim Turan, AK Parti İlçe Başkanı Suat Durak ve İlçe Yönetimi, MHP İlçe Başkanı Volkan Beşiroğlu ve İlçe Yönetimi, AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı, Eğitim Birsen 4 Nolu Şube Başkanı Talat Yavuz ve Başkan Yardımcısı Bilal Duran, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Birkan Onat, Pendik SGK Müdürü Mehmet Kayalı, Tuzla SGK Müdürü Gökhan Çıkrıkçı, Tuzla Sağlık Müdürü Ahmet Karakaş, TRT Sanatçısı Seda Gökkadar, Tuzla Belediye Meclis Üyesi İbrahim Nazım İş, Ensar Vakfı Tuzla Temsilcisi Mustafa Selvitopi, İHH Tuzla Başkanı Mehmet Tahir Aydınlı, Tuzla Gazeteciler Derneği Başkanı Oğuzhan Bayrak, Al-i Aba İlim Eğitim Araştırma Kültür ve Sosyal Dayanışma Vakfı Başkanı Mehmet Özdurmaz, kurum müdürleri, Tuzla Halk Eğitim Merkezi öğretmen ve kursiyerleri katıldılar.

 “Gelenekten Geleceğe Anadolu Rüzgarı” Karma Sergisi açılışında konuşan Tuzla Halk Eğitim Merkezi Müdürü Metin Çangır, “ Tuzla Halk Eğitim Merkezi olarak kursiyerlerimizin yaptıkları çalışmaların sergilenmesini 1 aya yaydık. Farklı mekanlarda açtığımız sergilerle halkımız Tuzla Halk Eğitim Merkezi’ni daha yakından tanıdı. Milli Eğitim faaliyetleri içerisinde Halk Eğitim Merkezlerinin büyük bir yeri ve önemi vardır. Hayat Boyu Öğrenmede Eğitim Merkezi olan Halk Eğitim Merkezleri beşikten mezara kadar eğitim ilkesinden hareketle tüm bireylere hizmet vermeyi kendisine amaç edinmiş, Halk Eğitim Merkezlerinde 7’den 70’e her yaştan insanın ilgi, yetenek ve beklentilerine uygun kurslar düzenlenmektedir. Bizde bu doğrultuda 2018 Mayıs ayı itibariyle 1250 kurs açtık ve yaklaşık 35000 (otuz beş bin) kişiye hizmet verdik. “Gelenekten Geleceğe Anadolu Rüzgarı” temalı sergilerimizde kursiyerlerimizin eserlerini sergiliyoruz. Bu gibi sosyal ve kültürel faaliyetlerle Tuzlamızı tanıtıyoruz ve tanıtmaya devam edeceğiz. “Halk için Eğitim, Eğitim İçin Tuzla Halk Eğitim’’ sloganıyla çıktığımız bu yolda, yılsonu sergilerimizin yoğun ilgi görmesi bizleri çok mutlu etti. Bu serginin düzenlenmesi konusunda öğretmenlerime, kursiyerlerime teşekkür ederim” dedi.

“Gelenekten Geleceğe Anadolu Rüzgarı” temalı Tuzla Halk Eğitim Merkezi sergisi sporcuların yaptığı gösteriyle devam ederken, en genç ve en yaşlı kursiyerlere Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı tarafından hediye verildi.

Tuzla Halk Eğitim Merkezi “Gelenekten Geleceğe Anadolu Rüzgarı” temalı sergisinde bir konuşma yapan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Halk Eğitimin Halk kısmıyla Eğitim kısmını birleştiren ve toplumu bir arada tutan her türlü organizasyonun yapılmasında biz mutlu oluyoruz. Toplumun eğitilmesi ve toplumun her yaşta kendini geliştirmesi çok önemlidir. Böylesine güzel bir programda olmaktan dolayı emeği geçen başta müdürümüze, öğretmen ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır’da yaptığı konuşmada, “ Tuzla’yı Tuzla yapan bu tür organizasyonlardır. Tuzla Halk Eğitim Merkezi’miz İstanbul bazında en fazla kursu açan Merkezlerden birisi. Değerli kursiyerlerimiz aldıkları eğitimlerle gerek kendilerine gerekse ailelerine katkı sağlayacaklardır. Kursiyerlerimizi tekrardan tebrik ediyorum. Halk Eğitim Merkezi Müdürümüzü tebrik ediyorum. Gece gündüz demeden durmadan çalışıyorlar. Bugün bu serginin açılmasında emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Tuzla Halk Eğitim Merkezi “Gelenekten Geleceğe Anadolu Rüzgarı” temalı karma sergisinde davetliler kurdele kesiminin ardından kursiyerlerin yaptıkları eserlerin sergi alanını gezdiler.  

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki