Tuzla Halk Eğitimi Merkezi sosyal sorumluluk projelerinde gösterdiği büyük duyarlılıkla dikkat çekiyor. Tuzla HEM örnek bir çalışmaya daha imza attı ve Kan Bağışı Kampanyası düzenledi.

Tuzla Halk Eğitimi Merkezi bu yıl 6’ncısını gerçekleştirdiği Kan Bağışı Kampanyasına 18–65 yaşlarında ve 50 kilogram vücut ağırlığının üzerindeki sağlıklı bireyler katıldı. Kampanyada kan vermek isteyenlerin önce kan bağışçısı bilgilendirme formunu doldurdu. Sağlık durumu, yaşı ve kilosu müsait olan vatandaşlar kampanyaya katıldı. Genel durumu değerlendirilen bağışçının, kan basıncı ve nabzı ölçülerek, kan sayımı için küçük bir örnek alındı. Kronik hastalığı ve düşük tansiyonlu olanlar, kan sulandırıcı ilaçlar ve sürekli ilaç kullananlar kan bağışında bulunamadı.

Tuzla Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Metin Çangır, bir gün süren kampanyada, gösterilen ilgiden son derece memnun olduğunu söyledi. Çangır, “6. gerçekleştirdiğimiz ’’Kan Ver, Can Ver’’ adlı kan bağışı etkinliğinde desteklerinden dolayı vatandaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.