Tuzla Halk Eğitim Merkezi’nden Çocuklarımıza Kuran-ı Kerim Kursu

Bu haber 1097 kere okunmuş.23 Ağustos 2017, Çarşamba - 18:45

Tuzla Halk Eğitim Merkezi Kuran-ı Kerim kurslarıyla çocuklarımıza Kuran-ı Kerim eğitimi veriyor.

Tuzla Halk Eğitim Merkezi Metin Çangır, Kuran-ı Kerim kurslarıyla ilgili yaptığı açıklamada, “ Kur’an-ı Kerim okuma programı ile Kur’an-ı Kerim’i okuma bilgi ve becerilerin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları kapsamında aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin çizelgede yer alan, alan öğretmenleri esas alınarak programın uygulanmasında sırasıyla: 1. İmam- Hatip Lisesi Meslek Dersleri ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alan öğretmenlerinden, 2. İmam Hatip Lisesini bitirmiş olup İlahiyat ön lisans mezunu olanlardan, 3. İmam Hatip Lisesini bitirmiş olanlardan, 4. Hafızlık belgesi olanlardan yararlanılmaktadır” dedi.  

Metin Çangır, programın sonunda öğrenci/kursiyer; 1. Kur’an harflerini ve bu harflerin kelime içindeki yazılışlarını, Kur’an-ı Kerim’deki harekeleri öğrenip uygulayabilecektir. 2. Harf-i Medleri, Cezim, Şedde, Tenvin, Huruf-u Mukattaayı, öğrenip uygulayabilecektir. 3. Şemsi ve kameri harfler, Lafzatullah, Hu zamirini öğrenebilecektir. 4. Namazda okunan dualar, kısa sureler, Fatiha suresi, Bakara suresinin ilk beş ayeti ve Ayet’el- Kürsî’yi yüzünden okuyabilecektir” dedi.

Tuzla Halk Eğitim Merkezi Müdürü Metin Çangır, yıl boyunca 53 kurs merkezinde 70 öğretmenle 160 kurs açılmış ve 8000 saat ders verilmiştir. 1453 kız ve 756 erkek olmak üzere 2209 kursiyer eğitim almıştır. İsteyen herkesin kayıt yaptırabileceğini, kurslarımızın tamamen ücretsizdir” dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki