Tuzla Halk Eğitim Merkezi tarafından her yıl eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte Tuzla’da açtığı kurslarda eğitim alan kursiyerlerin el emeği göz nuru eserlerini sergilemeleri amacıyla kurs merkezlerinde sergiler düzenliyor. Tuzla Halk Eğitim Merkezi’nde eğitim gören kursiyerlerin eserleri de bugün Tuzla Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen açılışla katılımcıların beğenisine sunuldu. 

Tuzla Halk Eğitim Merkezi bahçesinde gerçekleşen etkinliğe Tuzla Kaymakamı Ali Akça ve eşi, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Tuzla’da bulunan sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve yöneticileri, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda davetli ile Tuzlalılar katıldı. 

İki kursiyerin müzik dinletisi ile başlayan Tuzla Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi, halk oyunları ekibinin gösterisi ile devam etti. Tuzla Halk Eğitim Merkezi Müdürü Metin Çangır yaptığı açılış konuşmasında, katkılarından dolayı Tuzla Kaymakamı Ali Akça’ya, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’ya ve Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu’na teşekkür etti. Çangır, Tuzla Halk Eğitim Merkezi olarak Tuzla halkının talepleri doğrultusunda kurslar açtıklarını belirterek, kurs merkezlerinde eğitim veren tüm öğretmenlere de teşekkür etti. 

Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, eğitimlerini başarıyla tamamlayan minik çocukların diplomalarını verirken, yaptığı konuşmada Tuzla Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi’nde emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, eğitim aldıkları kurslarda başarılı olanlara diplomalarını verdikten sonra yaptığı konuşmada, “Bir şehirde olmazsa olmaz 3 tane madde vardır. Ulaşım, sağlık ve eğitim. Tuzla’da eğitim noktasında Tuzla Lisesi çiftli eğitime kalmıştı. Bir bağışçımız ile bunu çözüyoruz. Bir tane de Barış Manço’nun karşısına bir tane okul yapıyoruz. İnşallah tekli eğitime geçeceğiz. Her zaman, her yerde ve herkes için eğitim bir yaşam modelidir. Tuzla Halk Eğitim Merkezimiz bu misyonu her zaman ortaya koyan bir kurumdur. Her yaşın bir eğitim vardır. Her yaşta bir eğitim vardır. Hayat öğrenmeyle geçer. Herkesin öğrenmesini amaçlayan bir misyonu vardır Halk Eğitim Merkezimiz. Ben bu açıdan da şahsım ve Tuzla halkı adına sadece bugünkü sergi için söylemiyorum; her zaman, her yerde, herkes için yapılan tüm eğitimler ve tüm çalışmalardan dolayı Tuzla Halk Eğitim Merkezi Müdürümüze ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi. 

Tuzla Kaymakamı Ali Akça’da kurslarını başarıyla bitiren kursiyerlerin diplomalarını verdikten sonra yaptığı konuşmada, Tuzla Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi’nde emeği geçen başta kurum müdürü Metin Çangır olmak üzere tüm öğretmenlere teşekkür ederken, emeği geçen kursiyerleri tebrik etti. 

Konuşmaların ardından kesilen kurdeleyle Tuzla Halk Eğitim Merkezi’nde eğitim gören kursiyerlerin el emeği ürünleri katılımcıların beğenisine sunuldu. 

Kursiyerlerin el emeği ürünlerini görmek isteyen Tuzlalılar, Tuzla Halk Eğitim Merkezindeki sergiyi gezebilirler.