Tuzla Erzincanlılar Derneği Olağan Kongresi, Tuzla Belediyesi Şelale Park Anadolu Kültür Merkezi’ndeki dernek merkezinde gerçekleştirdi. Mevcut başkan Göksel Naçar’ın aday olmadığı kongrede Taner Öztürk Tuzla Erzincanlılar Derneği yeni başkanı oldu.

Tuzla Erzincanlılar Derneği Olağan Kongresi’nde daha önce aday olmayacağını açıklayan mevcut başkan Göksel Naçar yaptığı konuşmada, “ Bugün itibarıyla Tuzla Erzincanlılar Dernek Başkanlığı görevimi tek adaylı kongremizde yeni seçilen Başkanımız Taner Öztürk'e devretmiş bulunuyorum. Görevim boyunca bizlerden desteğini esirgemeyen Sn. Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Milletvekillerimiz Süleyman Karaman’a, Serkan Bayram’a ve Burhan Çakır’a, Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’ya, Refahiye Belediye Başkanımız Çakmak Paçacı’ya, Erzincanlı tüm hemşerilerimize, köy dernek başkanlarımıza, eş ve dostlarımıza, benimle birlikte yol yürüyen yönetim ve denetim kurulu üyelerime çok teşekkür ederim. Her şey Erzincan için” dedi.

Tuzla Erzincanlılar Derneği Olağan Kongresi’nde başkan seçilen Taner Öztürk’te yaptığı konuşmada, “ Bugün yapılan Tuzla Erzincanlılar dernek seçimini kıymetli hemşerilerimin desteği ile hizmet yarışında değerli yönetimimle devralmış bulunmaktayız. Kongre süresinde destek veren kurucu başkanımız Kürşat Özcan’a, Göksel Naçar’a, Mehmet Kinsiz’e, Fuat Kinsiz’e, Soner Biber’e ve çok kıymetli Hemşerilerimize teşekkür ederim. Birlik beraberliğin daha güçlü olması birleştirici güç olmamız için kongreye tek liste girilmesine vesile olan kanaat önderlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından geçilen kongrede delegelerin oyunu alan Taner Öztürk Tuzla Erzincanlılar Derneği yeni başkanı seçildi.

Taner Öztürk başkanlığındaki Tuzla Erzincanlılar Derneği yeni Yönetimi şu isimlerden oluştu;

Yönetim Kurulu Asil

Taner Öztürk

Sezai Erdil

Erdoğan Arabacı

Atilla Birdal

Ramazan Sarı

Ali Şerbet

Yaşar Başıbüyük

Ali Özbey

Kenan Dar

Fatih Keçeci

Yönetim Kurulu Yedek

Kevser Bayır Gürbüz

Metin Şakar

Fahrettin Kır

Adem Kaşıkçı

Cemal Yaldız

Latif Hurma

Şükrü Kılıçarslan

Metin Yaltırak

Bülent Köstek

Mustafa Çil

Denetim Kurulu Asil

Erbil Çil

İbrahim Bahçecik

Özkan Demirci

Denetim Kurulu Yedek

Yılmaz Ağca

Vedat Birdal

İbrahim Talay