Tuzla Bilim Buluşmaları Başlıyor

Bu haber 967 kere okunmuş.28 Kasım 2017, Salı - 17:15

Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencileri ABD, İngiltere, İsveç, Norveç ve Japonya’dan bilim insanlarıyla gerek online, gerekse yüz yüze olarak öğrencilerle buluşturacak.

Programda öğrenciler, dünyadaki bilim merkezlerini izleyecek ve orda bulunan Türk bilim insanlarıyla canlı konferansa katılacak. Kasım 2017’den başlayarak Haziran 2018’e kadar sürecek olan programın içeriğinde Harward, Oxford, Nasa, Cern gibi bilim yuvalarından bilim insanları online bağlanacak ve yaptığı çalışmaları öğrencilere anlatacak. Anlatımdan sonra kampus gezisi yapılarak öğrencilere bilimsel çalışmalar yerinde gösterilecek.

Projeyle ilgili Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu; “Lisedeki öğrencilerimizi Bilim Buluşmaları adı altında dünyadaki en seçkin bilim adamlarıyla online olarak buluşturmak istiyoruz. İstiyoruz ki çocukları gelecekle ilgili tercihlerini yaparken dünyanın en iyi ve en yetkin kişileriyle interaktif bir sohbet gerçekleştirsin. Dünyanın önde gelen bilim merkezlerinde hangi gelişmeler yaşanıyor, insanlık neyle ilgileniyor onu görsün ve tercihini buna göre net ve başarılı bir şekilde oluştursun. Bu kapsamda, toplam 8 tane bilim buluşması gerçekleştireceğiz. Aynı şekilde öğrencilerimiz; NASA, Cern, Tokyo, Oxford, Harvard Üniversitesi gibi dünyanın değişik bilim merkezleri ve üniversitelerden Türk olan bilim adamlarının sohbetine katılacak ve soru sorma imkanını yakalayacaklardır. Bu doğrultuda bizi her konuda destekleyen ve projeye güçlü desteğini veren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür ediyoruz. İnşallah bu proje, çocuklarımız için hayırlı ve güzel bir etkinlik dizisi olarak yerini alacaktır” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki