Tuzla Belediyesi’nin 2017 Yılı Faaliyet Raporu Kabul Edildi

Bu haber 740 kere okunmuş.11 Nisan 2018, Çarşamba - 10:30

Tuzla Belediyesi’nin 2017 yılı faaliyet raporu, Tuzla Belediye Meclisi tarafından kabul edildi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, 3 ana başlık altında sunduğu faaliyet raporunda vaatlerinin son durumu hakkında da bilgi verdi.

Tuzla Belediye Meclisi, nisan ayı olağan toplantısının son oturumunda Tuzla Belediyesi’nin 2017 yılı faaliyet raporunu değerlendirdi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, faaliyet raporunu slayt gösterimi ile paylaştı. Tuzla Belediyesi Meclis Üyeleri’ni Kentsel Gelişim, Sosyal Gelişim ve Kurumsal Gelişim ana başlıkları altında yapılan hizmetler hakkında bilgilendiren Başkan Yazıcı, tüm hizmetlere dayanak oluşturan 2014-19 dönemi vaatlerinin 4 yıllık sürecini de değerlendirdi. Başkan Yazıcı, “Vaatlerimizin yüzde 98’ini gerçekleştirip, vaatlerimiz arasında yer almayan 78 yeni projeyi de hizmete kazandırdık” dedi.

Kendi Kendine Yeten, Yaşanılabilir Bir Tuzla
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediyesi’nin 2017 yılında da hedef ve vizyonuyla örtüşen hizmetler gerçekleştirdiğini vurguladı. Başkan Yazıcı, “2017 yılı faaliyet raporumuzun Tuzla’mıza, İstanbul’umuza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Faaliyet raporunda yaptığımız işlerin, çalışmaların değerlendirmesini yapıyoruz. Kentimizin gelişimi, sosyal ve kültürel hayatın zenginleşmesi, bütün ihtiyaçları karşılanabilen, kendi kendine yeten ve yaşanılabilir bir Tuzla oluşması ve bunun gerçekleşmesi konusundaki gayretimizi ortaya koyuyoruz” dedi.
Kurumsal gelişimde altyapı ve yol çalışmaları hakkında bilgi vererek konuşmasına başlayan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Sahil Kültür Merkezi, Sahil Çay Evi, Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, Nostaljik Tren Hattı, Yayla Mahallesi Muhtarlık Binası ve Kültür Merkezi, Sahil Camii, 400 Yataklı Tuzla Devlet Hastanesi, İçmeler-Aydınlı Yolu, Güneş Enerji Santrali, Tuzla Karting Park, Tuzla Belediyesi Bilim Merkezi, Bowling Salonu ve Buz Pateni Pisti, Sahil Düzenleme Projesi, Tersane Kavşağı Projesi, Hastane alt geçit yol ve kavşak düzenlemeleri başta olmak üzere tüm projeler hakkında bilgi verdi.

Mali Açıdan da Başarılı Bir Yılı Geride Bıraktık
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, kentsel gelişimi sağlayan projelerin ardından toplumsal ve kurumsal gelişim konularını da detaylı bir şekilde değerlendirdi. Başkan Yazıcı, Tuzla Belediyesi’nin asli sorumluluklarının yanı sıra tüm kamu kurumlarına yapılan hizmetler, eğitim ve sağlık yatırımları ile vatandaş odaklı, ortak akıl ile yönetimin halka yansımasını da sunumunda işledi.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, sunumun son bölümünde tüm hizmetler için ayrılan kaynağın belediyenin mali yapısına etkisini masaya yatırdı. Başkan Yazıcı, “2009 yılından bugüne belediyemiz bütçesinin gerçekleşme oranı ortalaması yüzde 93 seviyesinde gerçekleşiyor. 2017 yılı bütçemiz de yüzde 94,8 oranında gerçekleşti. İller Bankası payı ve arsa satışlarını öz gelirler içinde değerlendirmeden bu oran ortaya çıkıyor. 2017 yılı da belediyemiz için mali açıdan başarılı bir yıl olmuştur” ifadesini kullandı.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ardından AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Kinsiz ve CHP Grup Başkan Vekili Önder Polatoğlu, siyasi parti grupları adına söz aldı. Tuzla Belediyesi’nin 2017 yılı faaliyet raporu 9 ret oyuna karşılık 18 oyla kabul edildi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki