Tuzla Belediyesi’nden TOKİ’de 6 Bin Kişilik İftar Sofrası

Bu haber 699 kere okunmuş.24 Mayıs 2018, Perşembe - 13:00

Aynı sofrayı paylaşanların kardeşliği bu yılda Tuzla Belediyesi Sokak İftarlarıyla devam ediyor. Tuzla Belediyesi Geleneksel Sokak İftarlarının ilkini Aydınlı TOKİ’de 6 bin kişinin katıldığı iftarla başlattı.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı’nın da katıldığı Aydınlı TOKİ Sokak İftarında 6 kişi aynı anda oruçlarını açmanın mutluluğunu yaşadılar.

İftar öncesi eşi Dr. Fatma Yazıcı ile masaları dolaşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, vatandaşlarla sohbet ederken, “ Geleneksel hale getirdiğimiz Sokak İftarlarımızda bizleri yalnız bırakmayan, bütün iftar sofralarımızda birlik ve beraberliğimizi ortaya koyan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Aydınlı TOKİ’deki 6 bin kişinin katıldığı dev iftar sofrasında bir araya gelen vatandaşlar, ezanın okunmasıyla hep birlikte oruçlarını açtılar. Sokak iftarında kendilerine ikram edilen yemekleri yiyen vatandaşlar, bir arada iftar yapma imkanı bulduklarından dolayı Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Tuzla Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Aydınlı TOKİ Sokak İftarında bir konuşma yapan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “ Mübarek Ramazan Ayı’nın ülkemizin birlik ve beraberliğine vesile olmasını Rabbim’den diliyorum. Sokak İftarlarında bizi yalnız bırakmayan ve bütün iftar sofralarıyla birlik, beraberliği ortaya koyan bütün vatandaşlarımıza ve kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Ramazan Ayı boyunca 120 bin insanımızı aynı sofrada buluşturarak, “aynı sofrayı paylaşanlar kardeştir” düsturu ile hep birlikte bu Mübarek Ramazan’ı geçireceğiz. Bizi her zaman gönülleriyle muhteşem bir şekilde karşılayan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Şimdiden Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum” dedi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı kendisiyle resim çekilmek isteyen vatandaşları da kırmayarak tek tek resim çekildiler.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki