Tuzla Belediyesi, ‘Sıfır Atık’ Projesi Kapsamında Atık Getirme Merkezleri Oluşturdu

Bu haber 737 kere okunmuş.01 Ekim 2018, Pazartesi - 10:30

Tuzla Belediyesi, israfın önlenmesi, atığın azaltılması ve atıkların dönüştürülmesini kapsayan "Sıfır Atık” projesi kapsamında kamu kurumları ve okullarda 3. Sınıf Atık Getirme Merkezi oluşturdu.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda uygulanmaya başlanan Sıfır Atık Projesinin atık yönetimini kapsayan çalışmaları titiz bir şekilde sürdüren Tuzla Belediyesi, ‘Sıfır Atık’ projesine farkındalık oluşturuyor. Tuzla Belediyesi, geri kazanılabilir atıkların diğer atıklarla karıştırılmadan kaynağında ayrı toplanmasının sağlanması ve geri kazanımı amacıyla bir çok yerde 3. Sınıf Atık Getirme Merkezi oluşturdu. Tuzla Belediyesi, 63 ilkokul, ortaokul ve lise ile kamu kurumlarına kağıt-plastik-metal-cam-elektronik atık ve atık pil kutularıyla “3. Sınıf Atık Getirme Merkezi” oluşturdu. Okullarda kurulan merkezler, öğretmen ve öğrencilerin yanı sıra velilerin de kullanabilmesi amacıyla okul girişlerindeki hollerde yer aldı.

Sıfır Atık Projesinin Daha Etkili ve Verimli Olmasını Amaçlıyoruz
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Geri kazanılabilir atıkların geri dönüşümü konusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hem hizmetimiz hem de bilinçlendirici faaliyetlerimiz ile geri kazanılabilir atıkların toplama miktarının her yıl bir önceki yıla göre arttığını görüyoruz. Geri dönüşümü mümkün olan atıkları kaynağında ayrı toplayarak ‘Sıfır Atık’ projesinin daha etkili ve verimli olmasını amaçlıyoruz. Çevre ekosistemine ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlamayı, atık oluşumunu azaltmayı ve etkin toplama sistemi alışkanlığı oluşturulmayı sağlıyoruz. Yine okullarımızda öğrencilerimize yönelik eğitimler ile projenin amacına ulaşması ve çevreye olan duyarlılığı arttırmaya çalışıyoruz” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki