Tuzla Belediyesi, İstanbul Gençlik Festivali’ne Origami Sergisi ve Atölyesi ile Katıldı

Bu haber 2102 kere okunmuş.09 Mayıs 2018, Çarşamba - 10:45

3. İstanbul Gençlik Festivali, İBB’nin ev sahipliğinde Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Tuzla Belediyesi de festivale origami sergisi ve atölyesi ile katıldı.

Türkiye’nin en büyük gençlik festivali olan İstanbul Gençlik Festivali (İGF), 50 bin metrekarelik açık ve 9 bin metrekarelik kapalı alanda, 2-6 Mayıs tarihleri arasında düzenlendi. İstanbul Gençlik Festivali’nde; eğlenceli konserler, teknolojik yenilikler, kültür ve sanat etkinlikleri, söyleşiler, sosyal sorumluluk projeleri, spor ve e-spor turnuvaları düzenlendi.  Yenikapı Etkinlik Alanı’nı ve Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’ni dolduran gençler stantlarda sunulan eğlenceli aktivitelere büyük ilgi gösterdi.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın geçtiğimiz yıl Teknolojinin Serüveni Sergisi açtığı festivalde bu yıl Tuzla Belediyesi de origami sergisi ve atölyesi açtı. Origami sanatçıları Yusuf Türkmen ve Kunsulu Jilkishiyeva'nın sergilerinin yanı sıra sanatçılar workshop yaptılar. 39 ilçeden gelen binlerce genç atölyeye katılarak origami öğrendi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki