Tuzla Belediyesi, Hz. Mevlana’yı Şeb-i Arus Programıyla Andı

Bu haber 761 kere okunmuş.18 Aralık 2018, Salı - 14:03

Tuzla Belediyesi, Hz Mevlana’nın vuslatının 745.yılında Şeb-i Arus özel programı düzenledi. Şeb-i Arus programında Hz. Mevlana’nın düşüncelerini nakleden söyleşi, şiir dinletisi ve sema gösterisi yer aldı.

İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Tuzla Müftüsü Ali Erhun, din görevlileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Şeb-i Arus gecesinde Prof. Dr. Emin Işık söyleşisinde Hz. Mevlana’nın hayatı ve öğretileri, Serdar Tuncer Şiir Dinletisi, Mevlevi Ayin Grubu da sema gösterisi ile izleyicilerle buluştu.

Allah Sevgisi Bilincini Yerleştirmek İçin Bu Yolu Açmıştır
Şeb-i Arus gecesine konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Emin Işık, Hz. Mevlana’yı ve düşüncelerini izleyicilerle paylaştı. Işık, “Hz. Mevlana, en büyük nimetin Allah sevgisinin kendisi olduğu bilincini yerleştirmek için bize bu yolu açmıştır. Kalbindeki pislikleri temizle, içinde biriken su berrak olur, iyi huylar gelir seni bulur. Manevi alemdeki bütün varlıklar da senin kalbindeki gölde yansımaya başlar. O zaman manevi semayı görürsün demiştir” ifadesini kullandı.
Serdar Tuncer de “Mevlana kendisini tarif ederken ömrüm oldukça Kur’an-ı Kerim’in kölesi, Hz. Muhammed’in (S.A.V.) ayağının tozuyum. Kim benim ağzımdan bundan başka bir laf ederse o söz ve söyleyenden de beriyim demiştir” diyerek başladığı sohbetinde bir birinden güzel tasavvufi şiirleri seslendirdi. 
Mevlevi Ayin Grubu da Şeb-i Arus gecesinde sema gösterisini sahneledi. Şeb-i Arus’ta vatandaşlara Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın Mevlana şekeri ikramı verildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki