Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi “Hayal Ağacı”nın Son Dalı Çatalsu’ya Uzandı

Bu haber 960 kere okunmuş.12 Ocak 2018, Cuma - 18:17

Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi “Hayal Ağacı” proje ekibi, Gaziantep’in Oğuzeli ilçesine bağlı Çatalsu Köyü’nde okulda bakım ve onarım yaptı, bilim sınıfı ve kütüphane kurdu.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın “Eğitim Kenti Tuzla” vizyonuyla hayata geçirdiği Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, örnek bir projeye daha imza attı. Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi Sosyal Sorumluluk Proje ekiplerinden “Hayal Ağacı” proje ekibi, 1 hafta süreyle Gaziantep’in Oğuzeli ilçesine bağlı Çatalsu Köyü’nde etkinlik ve programlar düzenledi. Anadolu’nun farklı bölgelerinde köy okullarındaki öğrencilere ulaşmak amacıyla yola çıkan 25 kişilik Hayal Ağacı ekibi, Çatalsu’da da öğrencileri onları mutlu etmek için seferber oldu. Hayal Ağacı ekipleri öğrencilere çanta, kalem, kitap, oyuncak ve kırtasiye gibi birçok ihtiyaç malzemesini hediye etti. Köy okulunun bakım ve onarım yapan, bütün sınıfları boyayan gençler, okula bir bilim sınıfı ve kütüphane de kazandırdı. Hayal Ağacı ekibi, öğrencilerle oyunlar oynayıp seminerler vererek öğrencilerin kişisel gelişimlerini geliştirmeye yönelik çalışmalarda bulundular. Tuzla Gençlik Merkezi Tuzla Film Atölyesi ekibi de aynı ziyaret kapsamında köyü tanıtan bir kısa film çekti.
Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi Hayal Ağacı proje ekibi, çocukların ve gençlerin hayallerine ortak olan ve destek veren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki