Tuzla Belediyesi Bilgi Evleri Kursiyerleri, “Bilgi”leriyle Yarıştı

Bu haber 4307 kere okunmuş.12 Aralık 2018, Çarşamba - 16:58

Tuzla Belediyesi Bilgi Evleri, kursiyerleri arasında Bilgi Yarışması düzenledi. 100 kursiyerin katılımıyla düzenlenen yarışmanın finalinde 25 kursiyer, kura çekimi sonrası 5 masaya ayrılarak bilgileriyle yarıştı. Yarışmaya katılan herkes bilgisiyle kazandı.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın “Eğitim Kenti Tuzla” vizyonuyla 8-14 yaş arası çocukların eğitim aldığı Tuzla Belediyesi Bilgi Evleri, kursiyerleri arasında Bilgi Yarışması düzenledi. 100 öğrencinin katılımıyla başlayan yarışmada 25 kursiyer ön elemeleri geçerek finale kaldı. Yarışmanın finali Tuzla Belediyesi Şifa Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Finalist 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri kura çekimi sonrası 5 renk masaya ayrıldı. Çocuklar, bilim, kültür, sanat ve aktüel alanlarda oluşan 32 soruyu 3 turda yanıtladı. Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan ile Tuzla Belediyesi Kültür ve İşleri Müdürü Güven Ada’nın video soruları da, özel sorular bölümünde yanıtlandı. Turlar arasında illüzyonist gösterisi ve etkinlikler düzenlendi. Yarışmayı heyecan takip edilen veliler de Bilgi Yarışması’nın sürpriz konukları arasında yer aldı. 2 veli de yarışmaya eğlenceli soruları yanıtlayarak katıldı.
Yarışmada Beyaz Masa kursiyerleri birinci, Pembe Masa kursiyerleri ikinci, Sarı Masa kursiyerleri de 3. oldu. Finalistler ve dereceye giren öğrencilere Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan tarafından madalya, teşekkür sertifikası ile akıl ve zeka oyunları seti hediye edildi.

Bu Yarışmanın Kaybedeni Olmaz
Yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik eden Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, “Tuzla Belediye Başkanımız Sayın Dr. Şadi Yazıcı önderliğinde yavrularımızın güzel ortamlarda bilgiye ve eğitime doymaları için eğitim birimlerimizde hizmet veriyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimize önem veriyoruz. Bu yarışmaların kaybedeni olmaz. Yarışmacılar ve katılımcılar, sorulara yanlış da doğru da cevap verse mutlaka kazançlı çıkıyor. Biz de unuttuklarımızı bu yarışmada hatırladık” dedi.
Programa katılan veliler ve öğrenciler, kültüre, sanata, eğitime verdiği destek için Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki