Tuzla Belediyesi 3. Değerler Akademisi Lideri, Bosna Hersek Turu İle Ödüllendirildi

Bu haber 598 kere okunmuş.06 Ağustos 2018, Pazartesi - 15:32

Tuzla Belediyesi tarafından düzenlenen ve 5 ay süren 3. Değerler Akademisi, ödül töreniyle sona erdi. İyilik yarışında birinciliği elde eden “Grup Sinerji”, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı tarafından Bosna Hersek Turu ile ödüllendirildi.

Tuzla Belediyesi 3. Değerler Akademisi’nde 8-14 yaş aralığındaki 120 öğrenciden oluşan 17 grup, 5 ay süren programda iyilik yapmak için yarıştı. 4 ay eğitim ve etkinlikler, 1 ay proje uygulaması yapılan Değerler Akademisi’nde değerler eğitimi, proje eğitimleri, sosyal medya eğitimleri, etkinlikler ve yarışmalar yapıldı. Tuzla Belediyesi 3. Değerler Akademisi’nde Tuzla Belediyesi Bilgi Evleri öğrencileri ile 10 hafta boyunca her cuma günü yapılan toplantılarda selamlaşma, barış, sevgi, şefkat, sorumluluk, gayret, affetme, bağışlama, şükür, kanaat ve alçakgönüllülük erdemleri işlendi. Akademiye katılan çocuklar, insanlık, doğa ve doğada yaşayan canlılar için birbirinden güzel ve faydalı projelerini uyguladı. Tuzla Belediyesi 3. Değerler Akademisi’ne katılan öğrenciler temel insani değerlerini kazanırken yerli, milli ve manevi değerlerini bilen, düşünen ve sorgulayan bireyler olma yolunda projelerini tamamladı.

Öğrenciler, Sahnede Değerler Akademisi’ni Anlattı

Tuzla Belediyesi 3. Değerler Akademisi’nin kapanış ve ödül programı, İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Akademiye katılan çocuklar ve ailelerinin yoğun ilgi gösterdiği program, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı. Tuzla Belediyesi 3. Değerler Akademisi’nde yapılan faaliyetler, “Değerler Akademimiz Hayat Buluyor” adlı tanıtım filminde gösterildi. Tuzla Belediyesi Bilgi Evleri’nin 5 şubesindeki kursiyerlerden oluşan bağlama grubu, farklı yörelerden türküleri birlikte seslendirdi.
Tuzla Belediyesi Bilgi Evleri öğrencisi Rana Çalı, Bayrak şiirini seslendirdi. Dursun Ali Erzincanlı’nın 15 Temmuz Demokrasi Şehidi Ömer Halisdemir anısına yazdığı “30 Kurşun” şiirini de Onur Çalışıcı seslendirdi.
Tuzla Belediyesi İçmeler Bilgi Evi öğrencileri “Değerler Akademisi Nasıl Hayat Buluyor” konusunu slayt gösterisi ve erdemleri anlatan koreografi ile sahneledi.

Akademinin Lider Ekibi Bosna Hersek Turu İle Ödüllendirildi
Tuzla Belediyesi 3. Değerler Akademisi’nde 1. olan “Grup Sinerji” Bosna Hersek turu ile ödüllendirildi. Akademiyi 2. sırada bitiren “Güçlü Bağlar” GAP turu, 3. sırada yer alan “İsimsizler Grubu” ise Konya turu ile ödüllendirildi.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ödüllerini ekiplere veren Tuzla Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güven Ada, “Bizi ayakta tutan, bizi biz yapan değerlerimiz, bizi birbirimize yakınlaştırıyor. İnsan olmamızın farkına vardırıyor. Eğitim birimlerimizin her birinde iyilikle alakalı bir çok proje yaparak iyiliği ön plana çıkartıyoruz. Bu projenin de ana temasını iyilik oluşturuyor. İyilik yapmaktan vazgeçmeyin. Bizlere bu imkanı sağlayan Tuzla Belediye Başkanımız Sayın Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür ediyoruz. Akademiye katılan tüm öğrencilerimizi kutluyoruz” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki