Tuzla Belediyesi, 15 Temmuz Destanı’nın 2. Yıl Dönümünde Bayrağımızı 63 Metre Yükseklikten Dalgalandırdı

Bu haber 973 kere okunmuş.18 Temmuz 2018, Çarşamba - 10:51

Tuzla Belediyesi, 15 Temmuz Destanı’nın 2. yıl dönümünde Tersane Meydanı’nda 63 metrelik direkte 216 m2'lik bayrak dalgalandırmaya başladı. Bağımsızlığımızın sembolü, şehitlerimiz ve gazilerimize minnetin ifadesi olarak dalgalanan bayrak, ilçenin en yüksek direkli bayrağı olma özelliği taşıyor.

Tuzla Belediyesi, 15 Temmuz 2016’da FETÖ/PDY terör örgütünün zarar vermek istediği değerlerimiz arasında bulunan bayrağımızı darbe girişiminin 2. yıl dönümünde daha yükseklerden dalgalandırmaya başladı. Tuzla Belediyesi tarafından yapımı devam eden Tersane Meydanı ve çevre düzenlemeleri kapsamında alana 63 metre yüksekliğinde bayrak direği monte edildi. 18 x 12 metre ebatlarında 216 m2 Türk Bayrağı, 15 Temmuz Destanı’nın 2. yıl dönümünde göndere çekilerek dalgalanmaya başladı.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Aziz şehitlerimizin, gazilerimizin fedakarlıklarına ne yapsak karşılık veremeyiz ama onların vatanımıza, milletimize emanetini korumak için onlar gibi canımızı feda etmeye hazırız. Birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece hiçbir güç bizi bölemeyecek, değerlerimizi yıkamayacak. Buna izin vermeyeceğiz. Bu bayrak inmeyecek, ezan dinmeyecek” dedi.  

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki