Tuzla AK Gençlik Hakan Yıldızcı İle “Devam” Dedi

Bu haber 1393 kere okunmuş.21 Nisan 2018, Cumartesi - 22:20

AK Parti Tuzla İlçe Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi’ni Şifa AVM Konferans Salonu’nda gerçekleştirdi. Kongrede Genel Merkez ve İl Gençlik Kolları Başkanlığı’nın “ Devam” kararı aldığı Hakan Yıldızcı yeniden başkan seçildi.

Şifa AVM Toplantı ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen AK Parti Tuzla İlçe Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi’ne AK Parti İstanbul Milletvekilleri Metin Külünk ve Osman Boyraz, AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Ayhan, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak ve Yönetimi, Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çabuk, Tuzla Belediye Meclis Üyeleri, TUZSİAD Başkanı Erkan Yavuz Atagün, STK Başkan ve Yöneticileri ile AK Parti Tuzla İlçe Gençlik Kolları üyeleri katıldılar.

AK Parti Tuzla İlçe Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi Divan Heyetinin oluşturulmasının ardından, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.

AK Parti Tuzla İlçe Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi’nde yeniden aday gösterilen Gençlik Kolları Başkanı Hakan Yıldızcı, yaptığı selamlama konuşmasında, “ Görevi devraldığımızdan bu yana geçen iki buçuk yıllık süre zarfında partim adına Tuzla’da genç kardeşlerimle hasbihal olmayı, milletimize ve partimize hizmet etmeyi kıymetli bir görev olarak kabul ettim. Şükürler olsun ki, ömrüm boyunca şerefle, onurla ve gururla yad edeceğim 15 Temmuz destanına en ön saflarda şahitlik etmek nasip oldu. Sokaklarda başlayan direnişin nasıl bir dirilişe dönüştüğünü tüm dünyaya göstermiş olduk. Bize umut bağlayan mazlumların yüzlerine tebessüm olduk. Siz değerli kardeşlerim ile birlikte Nöbet gecelerinde omuz omuza sabahladık. Birlikte dertlenip birlikte eğlendik. Rabbim milletimize böyle ihanet günlerini tekrar yaşatmasın inşallah. Cumhurbaşkanımız, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında hepimiz bu davanın neferleri ve umuduyuz” dedi.

AK Parti Tuzla İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hakan Yıldızcı konuşmasında, sorumluluklarının ağır olduğunu belirterek, “ Yaklaşık 100 yıl önce bu millete vurulan kördüğümü, 2002 yılından beri AK Parti iktidarıyla birlikte çözmeye başladık. Hayatın her anında yenilenme ve değişimi yaşadık. Çok şükür, birçok alanda artık dünyaya öncülük edecek seviyeye geldik. Artık önümüzde kritik bir 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçim var. İnşallah Tuzla’da her zamanki gibi üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağız. Gençlik her daim liderimizin yanında. Gençlik Kolları olarak ulaşılmadık hiçbir genç kardeşimizi bırakmayacağız. Parkta, halı sahada, kafeler de, kahvelerde, okullarda, sokakta her daim genç kardeşlerimizle iletişim halinde olup onlarla muhabbetimizi, bağımızı sağlamlaştıracağız. Onların düşüncelerine saygı duyup, yeni ufuklar açmalarına yardımcı olacağız. Bu dava çatısı altına kimleri kazandırabilirizin derdiyle olacağız. Ulaşılmadık bir tek kardeşimizin vebali başta ben olmak üzere hepimizde. Bu şuurla mücadelemizi sürdüreceğiz inşallah” dedi.

AK Parti Tuzla İlçe Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi’nde konuşan AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, “ Milli ve manevi değerlerle mührü vurmak için söz vermiş, gönül vermiş, ant içmiş genç arkadaşlarım bu topraklarda bin yıllık medeniyetlerin hüküm sürdüğü ve bu topraklarda bin yıllık stratejilerin uygulandığı bu toprakları biz vatan, yurt edinmek istiyorsak bir olmalıyız, beraber olmalıyız. 2002 yılında AK Partimizin kurulmasıyla ülkemiz yerli ve milli politikalarla yönetilmeye başladı. Partimizin kurulduğu dönemde Metin Külünk abimiz ve Osman Boyraz abimiz o günlerde sizler gibi genç olan abilerimiz bu davaya gönül vermiştiler. Bugünlerde bizler devam ettik. Yarınlarda da sizler bu davaya hizmet etmeye ve gönül vermeye devam edeceksiniz. 64 günümüz var. Bu 64 günde çok çalışmalıyız. Çok çalışarak Cumhurbaşkanımızı yeniden Başkan olarak seçeceğimiz için, % 60’la büyük çoğunlukla Meclise sokabilmek için her türlü fedakarlığı göstermeye hazır olmalıyız. Biz Hakka inanacağız ve halka güveneceğiz. Halka hizmeti Hakka hizmet sayarak, Reisimizi Allah’ın izniyle Başkan yapacağız. Vekillerimizi % 60’la oraya çok güçlü göndereceğiz” dedi.

AK Parti Tuzla İlçe Gençlik Kolları Kongresinde bir konuşma yapan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “ 24 Haziran’da geleceğimizi şekillendirecek bir seçime gidiyoruz. Biz ülkemizin geleceğini şekillendirecek bir seçime gidiyoruz. Biz yerelde yaptıklarımızı, genelde yaptıklarımızı halkımıza gidip anlattığımız zaman Büyükşehir ve ilçe belediyelerimizde yaptıklarımızı anlattığımızda bizim kafamızı aşağıya indirecek hiçbir şey yoktur. Ülkemizde millet arasındaki barışı sağlayan, siyasete güveni yeniden inşa eden Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte başaracağımızı anlatmamız lazım. Çalışmadan başarılı olmak mümkün değildir. Bu işi fedakarca yapmamız lazım. Yerelde ve genelde başarılar bizimdir. Çalıştığımız takdirde. Bugüne kadar görev almış tüm kardeşlerimize ve arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bundan sonra gelecek arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum” dedi.

AK Parti Tuzla İlçe Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi’ne misafir olarak katılan AK Parti İstanbul Milletvekilleri Metin Külünk ve Osman Boyraz’da yaptıkları selamlama konuşmasında, 24 Haziran’da gerçekleşecek olan seçimlerin önemine dikkat çekerken, yeniden AK Parti Tuzla İlçe Gençlik Kolları Başkanı seçilen Hakan Yıldızcı ve ekibine başarılar dilediler.

Kongreye katılan AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Ayhan’da yaptığı konuşmada, “ Allah’a şükürler olsun ki, refah, istikrar ve başarı abidesi Tuzla’mızda bir kongremize daha kavuştuk. Aramızda bugüne kadar Gençlik Kollarımızda emeği geçmiş kardeşlerimiz var. Her bir kardeşimizin emeğine sağlık. İnşallah Hakan Yıldızcı kardeşimizle devam kararı aldık. Bugünde bunun murakabe, muhasebe ve kutlama günündeyiz. Bu anlamda kendisini tekrardan tebrik ediyoruz. Allah hayırlı etsin. Biz AK Gençlik olarak Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında haklı bir davanın neferleri olduk. Şimdi bu kongremizin arkasından 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlere hazırlanacağız. Şunun şurasında 2 ay. Seçim demek AK Parti demek. Seçim zaferi demek AK Parti demek. İnşallah 24 Haziran’da yeni bir sayfa açacağız ve liderimizi, genel başkanımızı, Cumhurbaşkanımızı ilk Başkanımız seçerek tarihte yeni bir sayfa açacağız” dedi.

Konuşmaların ardından geçilen oy verme işleminin ardından Hakan Yıldızcı bütün delegelerin oylarını alarak yeniden AK Parti Tuzla İlçe Gençlik Kolları Başkanı seçildi.

 

AK Parti Tuzla İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hakan Yıldızcı’nın yeni Yönetimi şu isimlerden oluştu;

 

İlçe Gençlik Kolları Asil

 

Hakan Yıldızcı   Başkan

Ahmet Emre Pakdamar

Aydın Arslan

Davut Çabuk

Emre Kaya

Enes Er

Engin Biber

Hakan Uzun

Havva Durmuş

Hüseyin Gedikoğlu

İsmail Durmaz

İsmail Yallıkurt

Kübra Kurt

Kubra Toruk

Mehmet Ertaş

Mesut Koçyiğit

Muhammet Salih Yıldırım

Murathan Akkaya

Sefa Kurcan

Seher Türcan

Sema İpek

Yakup Uslu

Yasin Kenesarı

Yusuf Bozkurt

 

İlçe Gençlik Kolları Yedek  

 

Mehmet Argun

İsmail Evik

Berkan Şener

Doğukan Altıntaş

Fatih Şahin

Mutlu Kuruağaç

Özay Ayçetin

Hakan Özgür

Emine Kırandaloğlu

Mustafa Şener

Büşra Doğan

Betül Sena Üstün

Güven Çelik

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki