Tokatlılar Tuzla'da Buluştu

Bu haber 7393 kere okunmuş.06 Mart 2019, Çarşamba - 11:05

Tuzla Belediyesi 8. Geleneksel Tuzla’dan Anadolu’ya Kültürler Buluşması’nda 1 Mart 2019 Cuma günü  “Tokatlılar Gecesi” düzenledi.

Tuzla Belediyesi Nikâh Sarayı ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Tokatlılar Gecesi’ne Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer, TOSİAD Genel Başkanı Ender Demirtaş, Tuzla Tokatlılar Derneği Başkanı Ömer Bolat, Bursa Tokatlılar Vakfı Başkanı Hüseyin Alpat, Tokat Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Safa Karasu, TOKİAT komite başkanları Ercan Akgül ile Oktay Sarıyer, dernek başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Tokatlı vatandaşlar katıldı.

Birliğimizin Olmadığı Yerde Dirliğimiz de Olmayacaktır
Gecenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Tuzla Tokatlılar Derneği Başkanı Ömer Bolat, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Bolat, “Bugün buraya yoğun katılım olması bizleri onurlandırıyor. Bu tarz etkinlikler dostlukları pekiştirmek, sosyal yardımlaşma ve dayanışma sağlamak, gurbetteki hemşerilerimizi birbirleriyle buluşturmak, bununla birlikte kültür mirasına sahip çıkmak için birer vesiledir. Çünkü bizim kültürümüz dostluk, dayanışma, kardeşlik üzerine kurulmuştur. Birliğimizin olmadığı yerde dirliğimizin olmayacağını bilmenizi isterim. Kurumlardaki ilk görevimizi bu birliği korumak olmaktır. Tuzla’da birlik ve beraberliğin pekişmesinde her zaman öncü olan Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür ederim” dedi.

Tuzla’da Gelenek ve Göreneklerimizi Yaşatıyoruz
AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak ve MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer’in selamlama konuşmalarının ardından Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı Tokatlılar’a hitap etti. Tuzla’nın 10 yılda geldiği noktaya değinerek farklı kültürel mozaiklerin bir arada olmasının Tuzla’nın gücüne güç kattığını belirten Başkan Yazıcı, “Tuzla’da yapmış olduğumuz bütün hizmetler ve işlerin asıl temasında ortak akıl ve ortak birliktelik vardı. Derneklerin en önemli özelliği gelenek, görenekleri yaşatabilmek ve bunları gelecek nesillere aktarabilmek, sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlayabilmektir. Yerel demokrasimize ve örgütlü toplumumuza destek veriyoruz, demokrasimizi tamamlıyoruz ve birlikte bu kenti geleceğe taşıyoruz. Hizmetlerimize birlikte devam edeceğiz. Ülke ve milletimizin birliğine vermiş olduğunuz katkı gibi Tuzla’ya katkıda bulundunuz, bize katkıda bulundunuz. Destek ve duanızla daima ayakta olduk. Bundan sonra yapmış olduğumuz tüm hizmetlerle beraber İstanbul’dan sayılmamaya çalışılan Tuzla’yı parlayan yıldız yaptıysak sizin sayenizde, Tuzla halkı sayesinde bunu başardık” dedi.
Tuzla Tokatlılar Dernek Başkanı Ömer Bolat, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya günün anısına Tokat yöresine has ürünlerden hediye etti. Tokat’a ait yöresel lezzetlerin de tanıtıldığı gecede protokol ve vatandaşlar, birlikte ellik halayı çekti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki