Sebahattin Demirci, “ Siyasi Rant Peşindeler”

Bu haber 978 kere okunmuş.31 Aralık 2017, Pazar - 16:19

AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci, geçtiğimiz hafta Tuzla’da yaşanan ve gündemi meşgul eden koku olayı ile ilgili basın açıklaması yaptı.

AK Parti Tuzla İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasına AK Parti Tuzla İlçe Yönetimi, Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı ve Gençlik Kolları Başkanı Hakan Yıldızcı’da katıldılar.

AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci basın açıklamasında, “ Son günlerde bizleri ve Tuzla halkını üzen ve gündemi meşgul eden koku yayılması ve İSKİ arıtma tesislerinin yetersiz olduğuyla alakalı yalan yanlış haberlere karşı açıklama yapma gereği duyduk. 25 Aralık 2017 Pazartesi akşamı Tuzla’mızda 4 mahallemizi etkileyen diğer mahallelerimizde de hissedilen koku ile ilgili devletimizin, İstanbul Büyükşehir belediyemizin ve Tuzla Belediyemizin ilgili birimleri ile irtibata geçilerek süreç başlangıcından sonuna kadar titizlikle takip edilmiş, ilgili birimlerce yapılan incelemeler neticesinde koku olayının Aydınlı bölgesinde bulunan atık su şebekesine tankerler vasıtası ile yabancı bir madde boşaltılmasından kaynaklandığı anlaşılmıştır. Yine aynı gece ilgili birimlerce yapılan ölçümler neticesinde yayılan kokunun, insan sağlığı açısından herhangi bir zehirli madde içermediği anlaşılmış ve gerekli açıklamalar devletimizin ilgili birimleri ve özellikle konunun başından sonuna kadar takipçisi olan Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı tarafından yapılmıştır. Ayrıca devletimizin ilgili birimlerince yapılan tespit ve araştırmalar neticesinde bazı tanker sürücülerinin ifadesi alınmış ve tankerler içinden numune alınarak incelenmek üzere adli tıp kurumuna gönderilmiştir. Gelecek raporlar doğrultusunda suç ve kusuru olanlarla ilgili adli ve idari işlemlerin yapılacağı bildirilmiştir” diye ifade etti.

Sebahattin Demirci, koku olayı üzerinden siyasi rant peşine düşüldüğünü de ifade ederek, “ Samimiyetten uzak sadece siyasi rant elde etmek isteyen bazı siyasetçiler tarafından olay çarpıtılmış, hem Tuzlamıza kötü bir imaj oluşturulmak istenmiş, hem de buradan hareketle, Ak Partimizi yıpratmak maksadıyla ve maalesef çamur at izi kalsın stratejisi ile Tuzla Belediye Başkanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı hayali kurulmuştur. O akşam olay yerine giden Ana muhalefet partisinin Milletvekili herhangi bir koruyucu maske kullanmadan yaptığı açıklama ile olayı çarpıtarak Tuzla halkımızı paniğe sevk etmek istemiş ve Tuzla’mızı milletimiz nezdinde tehlikeli ve yaşanmaz bir yer olarak göstermek istemiştir. Buradan da Tuzla ve İstanbul Belediye Başkanları’nı görevlerini ihmal ettiği ve bu kokunun müsebbibin onlar olduğu algısı yaratılmaya çalışılmıştır. Oysaki bu olay kanun ve hukuk tanımaz birkaç kişi tarafından işlenmiş bir kamu suçudur, buradan siyasi rant elde etmek için gerçek suçluları gölgelemek, gizlemek ne Tuzlamıza ne Milletimize nede Ana muhalefet partimizin sayın vekiline bir fayda getirecektir. Hukuk devletinde yetkili makamdaki kişiler gerçek suçluların ortaya çıkması ve bir daha bu suçun işlenmemesi için sorumluluk içerisinde davranır ve ilgili kurumlara yardımcı olur” dedi.

Basın açıklamasına devam eden AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci, “ Aynı şekilde bir başka siyasi partimizin ilçe başkanı tarafından asıl suçlular gölgelenerek ve  yeni bir gündem oluşturmak istenmiş ve Büyükşehir Belediyemizin güzide bir kurumu olan İSKİ’ye dönük iddialar ortaya atılmıştır. Bölgemizde faaliyet gösteren İSKİ ve atık su arıtma tesisleri ile ilgili iddialara tek tek cevap vermek istiyorum. Tuzla Bölgemiz için de İSKİ  2 arıtma tesisi ile hizmet vermektedir. Bunlardan biri 1998 yılında hizmete alınan günlük 150 bin metreküp arıtma kapasiteli Tuzla Biyolojik Atık su Arıtma Tesisi ve 2009 yılında büyük bir yatırımla hizmete alınan günlük 100 bin metreküp arıtma kapasiteli Tuzla İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesislerimizdir. Söz konusu bu iki tesis evsel nitelikli tüm atıksuları dünyada kabul görmüş tüm bilimsel kriterlere uygun olarak arıtmakta ve çevreye zararsız hale getirdikten sonra derin deniz deşarj hattı ile alıcı ortama deşarj etmektedir. Dolayısıyla bölgede hayati öneme sahip olan, atıksuları arıtmak için hizmet vermekte olan bu modern arıtma tesislerimizin zehir saçtığı iddiasını anlayabilmek mümkün değildir. Tam aksine, İSKİ kurumumuz tarafından söz konusu tarihten itibaren yani 05/07/2011 tarih ve 2011/360 sayılı İSKİ Yönetim Kurulu Kararı ile özel vidanjörlere çalışma izin belgesi verilmemektedir!

Dolayısıyla vidanjörlere yer gösterilmesi şöyle dursun taşıdıkları atık evsel nitelikli dahi olsa herhangi bir şekilde çalışmalarına izin verilmemektedir.

Hal böyle iken vidanjör firmalarının Tuzla’da yaşanan söz konusu olay sebebiyle mağdur edilmiş gibi gösterilmelerini anlamak mümkün değildir.

Söz konusu alan İSKİ kurumuna aittir ve  Tuzla İlçemiz ’de hizmet vermesi için planlanan üçüncü atıksu arıtma tesisi için ayrılmış durumdadır. Şehrin gelecek yıllardaki nüfus artışı ve yatırım programları dahilinde tesisin inşa süreci başlayana dek söz konusu alan İSKİ Kurumunca İstanbul Büyükşehir Belediyemizin iştiraki olan İSTON AŞ’ye sözleşme ile kiralanmış durumdadır” dedi.

Başkan Sebahattin Demirci, “ Cumhurbaşkanımız, Genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İBB Başkanı olmadan önceki İstanbul’un halinin içler acısı olduğunu hepimiz bilmekteyiz. İstanbul nefes alınamayan, maskelerin gazetelerde promosyon olarak dağıtıldığı, suların akmadığı, şehir merkezlerinde çöp dağlarının oluştuğu, çöplüklerin bomba gibi patladığı, kanalizasyonların açık derelerden aktığı, yeşile hasret bir İstanbul’dan bugün yaşanabilir, herkesin rahatça temiz hava aldığı, çöplerin yeraltı konteynerleri ile depolandığı, 18.000 km atıksu toplama ağı ve 80 adet modern atıksu arıtma tesislerinin olduğu, yol kenarlarını bile kaplayan yeşil ve rengarenk çiçeklerin süslediği, Melen çayının suları ile susuzluğun çözüldüğü, kıyılarında plajların olduğu bir İstanbul’a dönüştü.

Ak parti iktidarı ve belediye başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’nın gayretli çalışmaları ile günlük 25,000 ziyaretçi alan Marina AVM’si, Nikah Sarayı, her insanın rahatça gelip ucuz bir şekilde yemek yiyebildiği Sosyal tesisleri, temiz denizi ile buluşturulan Halk Plajı, bilim kültür sanat merkezi haline döndürülen Şelale Parkı, Gençlerin keyifli zaman geçirdiği Gençlik Kampı, her türlü sanatsal eğitimin verildiği Gençlik Gemisi ve burada sayamadığımız kadar fazla hizmetleri ile yaşanabilir bir Tuzla inşa edilmiştir. Bütün bunlara rağmen Tuzlamız küçük hesaplara alet edilerek şahsi çıkarlar için kullanılmaktadır. Bunun için Büyükşehir Belediye başkanlığı hayali ile yanıp tutuşan Ana muhalefet partisi milletvekili sayın Akif Hamzaçebi’nin boş hayallerine çanak tutmak adına İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri olan Tuzla’mızı yaşanamaz bir yer gibi gösteren CHP İlçe teşkilatını ve aynı şekilde Tuzla’da bulunan İSKİ’nin zehir saçtığı iddiası ile Tuzla’mızı itibarsızlaştırmaya çalışan MHP İlçe Teşkilatını sağduyulu davranmaya ve Tuzla’ya sahip çıkmaya davet ediyorum. Ancak Halkımız sağduyuludur, buradan kimin iş yaptığını kimin boş hayaller peşinde koştuğunu rahatça ayırt etmektedir. Onun için diyorum ki; Olayları saptırarak, boş hayaller ile değil, gerçek projeler ile halkın karşısına çıkınız” dedi.    

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki