AK Parti’nin kurulduğu 14 Ağustos 2001’de Kastamonu İnebolu teşkilatı kurucular kurulunda yer alan Salih Keskin, daha sonrasında taşındığı Tuzla’da AK Parti teşkilatında çeşitli kademelerde görev yaptı. Keskin, 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Yerel Seçimleri öncesinde partisinden Tuzla Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylığı başvurusunu Tuzla AK Parti İlçe Başkanlığı’na giderek gerçekleştirdi.

Tuzla Belediyesi Meclis Üyeliği Aday Adaylığı başvurusu sonrası bir açıklama yapan Salih Keskin, “Tuzla’mıza hizmet için çıktığımız bu kutlu yolda, Tuzla Belediyesi Meclis Üyeliği Aday Adaylığı resmi başvurumu yapmış bulunmaktayım. Türkiye’nin yeni Yüzyılında bizlerde varız demek için, 2024 Yerel Seçimlerinde partimiz uygun görürse Tuzla Belediye Meclis Üyeliğine talibiz. Rabbim bizleri mahcup etmesin” dedi.

Salih Keskin Kimdir?

1979 yılında Kastamonu İnebolu’da doğan Salih Keskin, İlkokulu Yakaboyu Köyünde, Orta ve Liseyi İnebolu İmam Hatip Lisesinde bitirdi. Karadeniz Teknik Üniversitesi, Gümüşhane M.Y.O İşletme Ön Lisansını Bitiren Keskin, 2001-2022 Yıllarında Tuzla’da farklı Camilerde fahri İmam Hatiplik ve Müezzinlik yaptı. AK Parti kuruluşunda İnebolu’da aktif görevlerde bulundu. Askerliğini 2003-2004 yıllarında Gölcük Deniz Üst Komutanlığında tamamladı. 2006 yıllında Tuzla’da Özel Bir Firmada çalışmaya başlayan Salih Keskin, AK Parti Tuzla İlçe Teşkilatına üye oldu. Tuzla AK Parti’de Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2014 yılında Tuzla Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünde Taziye ve Defin Hizmetleri Görevlisi olarak işe başlayan Keskin, Tuzla’da her kesim, her görüş ve her yöreden insanlarla tanıştı. Halen Tuzla Belediyesi’ndeki bu görevine devam eden Salih Keskin, evli ve 1 çocuk babasıdır.