Rumeli Kültür Merkezi “Mizah Ve Ötesi”ne Evsahipliği Yapıyor

Bu haber 1411 kere okunmuş.06 Ekim 2017, Cuma - 21:40

Tuzla Rumeli Kültür Merkezi Osman Suroğlu'nun "Mizah ve Ötesi" Karikatür Sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergiyi 06-31 Ekim tarihleri arasında Tuzlalıların beğenisine sunuyor.

Osman Suroğlu'nun Tuzla Rumeli Kültür Merkezindeki "Mizah ve Ötesi" konulu karikatür sergisinin açılışını Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediyesi Kültür Müdürü Güven Ada ve Osman Suroğlu birlikte yaptılar.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı  "Mizah ve Ötesi" Karikatür Sergisini tek tek gezerek Osman Suroğlu'ndan Sergi hakkında bilgiler aldı. Başkan Yazıcı, beğendiği eserleri dijitallerinden  kendisine koleksiyon yapacağını ifade etti.

Osman Suroğlu Kimdir ?

1955 Doğumlu.1977 Yılında İnşaat Mühendisliğinden mezun oldu. Mesleğini 2 yıl kadar yapabildi. 15 Yıl yayıncılık sektöründe çalıştı.

Genellikle grafik karikatür anlayışıyla, ulusal gazetelerde çalışmaları 6 yıl aralıksız yayınlandı. Birçok dergide ve TRT'de çalışmaları değerlendirildi.30 civarında kişisel karikatür ve desen sergisi gerçekleştirildi. 2015 yılında Başbakanlığa bağlı TİKA'nın desteği ile Filistin Ramallah'da  karikatür sergileri açtı. İkisi ortak 15 Kitabı yayınlandı.

Halen Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin bünyesinde yer alan SAMEK kursları dahilinde, her yaştan insanlarla karikatür kursunda bir araya geliyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki