Prof. Dr. Utkan Demirci Tuzla Bilim Buluşmalarında Lise Öğrencileriyle Buluştu

Bu haber 1340 kere okunmuş.20 Aralık 2017, Çarşamba - 16:06

Tuzla Milli Eğitim Müdürlüğü, “Bilim Buluşmalarında ABD Stanford Üniversitesi Prof. Dr. Utkan Demirci’yi Lise Öğrencilerle buluşturdu.

Tuzla Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ikincisini düzenlediği Bilim Buluşmalarında ABD Stanford Üniversitesi Prof. Dr. Utkan Demirci ilham veren konuk oldu.

Programın açılış konuşmasını yapan Tuzla Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu; “ Biz Tuzla Milli Eğitim Müdürlüğü olarak lise öğrencilerimizin kendi geleceklerini çizme konusunda ilham alabilecekleri bilim insanlarıyla buluşturmayı hedefledik. Bunun çocuklarımız için faydalı olacağını düşündük ve gördük. Dünyanın en iyi bilim insanlarıyla buluşmaları eğitim ortamında çocuklarımızın kariyer planlamasına katkı sağlayacaktır. Bu düşüncelerle her bir öğrencinin kendi içindeki tutkusunun,  azminin ve kararlılığının var olmasını bir eğitimci olarak murat ediyoruz. Bu süreçte, güçlü desteğini veren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür ediyorum. Türk Bilim insanı Utkan Demirci’ ye programımıza teşrif ettiği için hoş geldiniz diyorum” dedi.

Tuzla Bilim Buluşmaları programında konuşan Prof. Dr. Utkan Demirci; sözlerine öğrencilik yıllarından başlayarak,  ABD Stanford Üniversitesi’nde kendi kurduğu BAMM Laboratuvarı’ndaki bilim serüvenine kadar ulaşan hayatını anlattı. MIT Technology Review tarafından bioteknoloji alanında dünyayı değiştirecek 35 bilim insanı arasında gösterilen Prof. Dr. Demirci, gençlere şu öğütlerde bulundu. “ Başarı; emek ve çaba gerektirir. Siz öğrenmeniz gerektiğini öğrenirseniz, bilgiye ulaşım her şekilde olur. Yazları oturup ders çalışırdım. Bu sene ne öğrenmek istiyorum, hangi alanlarda eksiğim var? diye düşünürdüm. Bunları kapatmak için elimden geleni yapardım. Çalışmam gerektiğini bilirdim. Gerçekten başarmak istiyorsanız azim ve sabırla bunu gerçekleştirebilirsiniz. Yaptığınız işin en iyisini yapın. Sebatkar olun, hata yapma hakkınız var ve sürekli başarmak için denemelerde bulunun “dedi.

Öğrencilerin sorularını cevaplayan Demirci, öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki