“Potansiyelimi Keşfet, Geleceğimi Aydınlat” Projesinin Kapanışı Yapıldı

Bu haber 1004 kere okunmuş.29 Kasım 2017, Çarşamba - 15:18

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında desteklenen, Tuzla Kaymakamlığı tarafından yürütülen “ Potansiyelimi Keşfet, Geleceğimi Aydınlat” projesinin kapanış toplantısı Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında desteklenen, Tuzla Kaymakamlığı tarafından yürütülen “Potansiyelimi Keşfet, Geleceğimi Aydınlat” projesinin kapanış toplantısı Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Proje açılış toplantısına, Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Tuzla İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Birkan Onat projenin akademik danışmanlığını yürüten Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Halil Ekşi, Dr. Şerif Keskinoğlu, Tuzla Halk Eğitim Müdürü Metin Çangır, Müdür Yardımcısı Akif Güner, Tuzla Kaymakamlığı personeli, Tuzla’daki resmi ve özel okulların müdürleri ile rehber öğretmeleri ve öğrencilerin velileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Proje Koordinatörü Serap Kırdar Kuzören, İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Tuzla Kaymakamlığı tarafından yürütülen projenin planlandığı şekilde faaliyetlerinin gerçekleştirildiğini belirtti.

Ayrıca proje kapsamında gerçekleşen faaliyetler ile ilgili sunu gerçekleştirdi. Sunumunda projenin 12 aylık zaman zarfında;

  • Üstün ve özel yetenekli çocukların özelliklerini göz önünde bulundurarak ortak özellikte ve yetenekte olan çocuklar için atölyeler kurularak ve destek eğitim odalarını materyal açısından zenginleştirilerek proje hedef kitlesinin yeteneklerini ve ilgi alanlarını geliştirmek için uygun eğitim koşullarının hazırlandığını,
  • Üstün yetenekli öğrencilerin yönlendirilmesi ve yeteneklerinin geliştirilmesi hususunda rehber öğretmenlerin yetkinliklerinin arttırıldığını,
  • Anne babalara üstün yetenekli öğrencilerin gelişimlerini desteklemeleri için öğrenme yöntemleri, liderlik ve yaratıcılık başta olmak üzere dikkat etmeleri gereken konuları fark etmeleri amacıyla eğitim seminerinin düzenlendiğinden bahsetti.

Proje kapsamında 60 saat süreli Tuzla’daki 30 rehber öğretmenine «ortaokul öğrencilerinin performanslarını değerlendirme» amaçlı Teorik ve Uygulayıcı eğitim programı düzenlendiğini belirten Kuzören ayrıca proje süresince ilçemizde destek eğitim odası bulunan 10 ortaokul sınıfına akıl oyunları setleri ve materyal desteği sağlandığını belirtti.

Tuzla’da proje hedef kitlesi olan ortaokul öğrencilerimizin yetenekleri ve ilgileri doğrultusunda faydalanacakları 5 adet atölye kurulduğunu bu atölyelerin, Bilimsel Tasarım-Maker Lab Atölyesi (Maker Tuzla), Görsel Sanatlar Atölyesi, Müzik Etkinlikleri Atölyesi, Sportif Beceri ve Koordinasyon Atölyesi, Liderlik ve İletişim Sanatı Atölyesinden oluştuğunu ifade etti.

Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, projenin planlandığı şekilde tamamlanmasında duyduğu memnuniyeti ifade etti. Üstün ve özel yetenekli çocukların yönlendirilmesinde bu tür projelerin önemli olduğunu belirtti.

Proje toplantısında proje akademik danışmanı Prof. Halil Ekşi, konuşmasında üstün ve özel yetenekli öğrencilerin özelliklerinden ve projenin bu alandaki önemli bir eksikliği kapatmaya katkı sunduğunu belirtirken Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu yaptığı konuşmada projeye katkı sağlayan herkese teşekkür ederken, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan yaptığı konuşmada keşfedilen potansiyelin doğru yerde kullanılmasına vurgu yaptı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki