Özlem Ağırman CHP’den Milletvekili Aday Adayı Oldu

Bu haber 1752 kere okunmuş.17 Mayıs 2018, Perşembe - 15:48

Yıllardır CHP de siyaset yapan,1 Kasım2015 seçimlerinden bugüne kadar milletvekili aday adayı olarak  bir fiil çalışan Siyasetçi, Sanatçı, Şehir Plancısı Özlem Ağırman’ın kadınların, gençlerin, mağdurların, ezilenlerin TBMM de ki sesi olacağını her platformda dile getiriyor. Yıllardır çizgisinden şaşmadan vizyoner bakış açısıyla siyaset yapan, yardımseverliği ve halka iç içe yaptığı çalışmalarla takdir toplayan Ağırman’ı sevenleri artık TBMM çatısı altında görmek istiyor. Sosyal medyayı başarılı bir şekilde kullanan Ağırman’ı binlerce takipçisi yaptıkları yorumlarla destekliyorlar.

Geçtiğimiz günlerde CHP İstanbul 1. Bölge Millet Vekili adayı Özlem Ağırman yerel basınla bir araya geldi. Basın toplantısında yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Ülkemin kadınlarının sesi, vicdanı, duygusu olmak, onlara hak ettikleri güzel bir dünyanın yollarını açabilmek için çıktığım yolculuğum sürüyor… 27. Dönem milletvekilliği seçimleri için yıllardır hizmet ettiğim Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekilliği Aday Adaylığına başvurdum.

Eşit olacağız, bir olacağız… Ezilenlerin yanında ve mağdurların meclisteki sesi, temsilcisi olacağım.

Hedefim açlıkla, yoksullukla mücadeleye öncelik veren, eğitime, öğretime en yüksek pay ayıran çağdaş sosyal refah devleti için gerekli reform ve değişimlere öncülük etmek.

İnanıyorum ki ülkemin çağdaş ülkeler seviyesine çıkarılma hedefi ve mücadelesi ben ve benden sonraki anneler, kadınlar tarafından da sonsuza dek sürdürülecektir.

Hoşgörü coğrafyası Anadolu’da herkese yetecek yer var. Adına vatan dediğimiz toprak, hepimizin ihtiyacını karşılayacak kadar bereketli. Hayatın bize çizdiği yol, özgürlük ve güzelliklerle dolu. Bunu yeniden bu topraklarda yaşayan insanların kader çizgisi olmasını sağlayabiliriz.

Biliyorsunuz ki şu ana kadar daha iyi bir yaşam sözüyle iktidara gelenler sözlerini tutmadılar. Hiç bir zaman da tutmayacaklar!

Geçmişte olduğu gibi bugünde bizler Cumhuriyet Halk Partililer olarak çağdaş uygarlık hedefine ulaşmak, yaşanılır bir dünya için verdiğimiz sözleri yerine getirmek ve daha özgür, demokratik bir ülke için çalışıyoruz.

Bilimin ve teknik alanda gelişmelerin, sadece büyük rant sahipleri için değil bütün insanlığa mutluluk getireceği bir dünya için mücadele ettik, etmeye devam edeceğiz.

Savaşsız, adil bir dünyada kardeşçe ve bir arada yaşayabilmek, kendimizi hırstan nefretten ve hoşgörüsüzlükten arındırmak için kendimizi durmadan geliştiriyoruz.

Zulüm ve talan düzeni değişsin, rantın egemenliğini kıralım, Türkiye yeniden rahat nefes alsın, hırsızlar yargılansın, insanlar özgür olsun. Biz buna hazırız, herkes hazır olsun, Haziran da demokrasi gelecek.

Söz veriyor, taahhüt ediyorum.

Toplumu, özellikle kadınları üretim sürecine katacağız. Üretimle artan Milli Geliri sosyal devletle daha adaletli olarak topluma dağıtıp, yoksulluğu yenmeyi başaracağız. Daha aydınlık ve refaha ulaşmış bir Türkiye hepimizin hakkı.

Bu duygularla daha güzel bir dünyada çocuklarımızı uyandırmak dileğiyle, tümünüzü saygı ve sevgiyle selamlıyor, kucaklıyorum. Dedi.

 

Özlem Ağırman Kimdir?

 

1989’da Mimar Sinan Üniversitesi / Mimarlık Fakültesi / Şehir ve Bölge Planlama

Bölümünden mezun oldu. Şehir Plancıları Odası’nın kayıtlı üyesi ve bir dönem kurullarda görev aldı.1990-1999’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Planlama ve İmar Müdürlüğü, Şehir ve Bölge Planlama Müdürlüklerinde görev yaptı. 1999’da eşi (merhum) Mimar Muhammet Tekin Ağırman ile birlikte ÖZ-TEK Ağırman Şehir Planlama ve Mühendislik İnşaat Tic. Ltd. Şti’yi kurdu.

1999’da memuriyetten ayrıldıktan sonra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyesi oldu. 2001- 2003 tarihlerinde CHP Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, 2003-2005 tarihleri arasında CHP Tuzla İlçe Yönetim Kurulu İlçe Sekreterliği görevini yaptı.

2015’de Tuzla İlçesi Tema Vakfı Temsilciliğinin kurulmasında aktif görev aldı. Özlem Ağırman TSM sanatçı olarak şuana kadar iki albüm çıkardı.

Eşi Mimar M.Tekin Ağırman’ı 10 Şubat 2015 tarihinde uğradığı silahlı saldırı sonucu kaybetti. Eşinin ölümünden sonra  “ÇÖL FİLİZİ” kitabını yayınladı.

1 Kasım’da 26. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde, müzik çalışmalarına son vererek CHP’den İstanbul 1. Bölge MV aday adayı oldu.1 Kasım 2015 seçimlerinden itibaren de bir sonraki seçimlerde milletvekili adayı olmak için ara vermeden çalışmalarına devam etti ve şimdi 27. Dönem milletvekilliği seçimleri için tekrar CHP ‘den İstanbul Milletvekili aday adayı oldu.

Ağırman İngilizce bilmektedir ve iki çocuk annesidir

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki