Tuzla’da Yolcu Minibüsü ile yolu keserek yaşlı çiftin yaya geçidinden karşıya geçmesini sağlayan Şifa-Pendik Minibüs Şoförü İsmail Akçağ, Sancak Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Yavlal tarafından ödüllendirildi.

Tuzla Belediyesi Binasının önünde yaya geçidinden karşıya geçmek isteyen yaşlı çifte yol veren minibüs şoförü diğer araçların durmaması üzerine aracıyla iki şeridi kapatarak çifte yardımcı olmuş ve güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler ile tüm yürekleri ısıtmıştı. O minibüs şoförü ile Sancak Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Yavlal akşam saatlerinde bir araya geldi. Yavlal, Minibüs Şoförü İsmail Akçağ’a davranışından ötürü teşekkür etti ve hediyeler ile bir miktar para ile ödüllendirdi.

Sancak Grup Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Yavlal, “ 2011 Yıllında yaşanan Postane Mah. İstasyon Cad. No: 23 (Tuzla Çarşı), bulunan Sena Kuyumculuk Önünde yine bir minibüs şoförün belki ihmali, belki hoşgürüsüzlüğü ne sayarsanız sayın çarpması sonucu Annem Perizat Yavlal’ı kaybettim. Özel bir hassasiyetim oluşmuştu Bu olayı da televizyondan öğrenince gerçekten çok duygulandım. Hemen kardeşimizi araştıralım biran önce bulalım kendisini tebrik edelim dedik. Ben kendisine teşekkür ediyorum sağ olsun var olsun. Allah böyle insanların sayısını çoğaltsın. Gerçekten öyle kötü bir dünyada yaşıyoruz ki, böyle iyi insanları bulunca da afişe etmek lazım ön plana çıkarmak lazım takdir ve taffif etmek lazım. Dolayısıyla ben kardeşimizi kutluyorum. Bundan sonra da bu irtibat ve diyaloğumuz devam edecek. Allah yar ve yardımcısı olsun. İnşallah kendisi gibi evlatlar yetiştirir. Hatta bu yönüyle toplum ve bizlerde kendisini örnek alırız. Çok teşekkür ediyorum. Kendisini nacizane ödüllendirmek istedim ve hediyeler vermek istedim” dedi.